Проект рішення про встановлення розмірів ставок єдиного податку

ЖИТОМИРСЬКА ОБЛАСТЬ

ЧУДНІВСЬКИЙ РАЙОН

ЧУДНІВСЬКА МІСЬКА РАДА

РІШЕННЯ

___________ сесія                                                                VII  скликання

від  __________ 2020 року                                                                     № ___

Про встановлення розмірів ставок  єдиного податку.

Керуючись пунктом 24 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статтями 10, 12, 293 Податкового Кодексу України,  Чуднівська міська рада

В И Р І Ш И Л А:

1. Встановити на території Чуднівської міської ради ставки єдиного податку для юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, обліку та звітності,  згідно з додатком.

2. Оприлюднити рішення в місцевих засобах масової інформації та на офіційному сайті міської ради.

3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань бюджету та комунальної власності.

4. Рішення Чуднівської міської ради від 25.06.2019 року № 284 визнати таким , що втратило чинність

5.Рішення набирає чинності з 01.01.2021 року

В.о.міського голови                                                     С.КОСТЯКОВ

до рішення _____  сесії Чуднівської

міської ради   від ____2020 року  №__

ЄДИНИЙ ПОДАТОК

1.Платники єдиного податку

1.1. Платниками єдиного податку є суб'єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, визначені пунктом 291.4 статті 291 Податкового кодексу України.

1.2.   Не можуть бути платниками єдиного податку першої та другої груп суб’єкти господарювання визначені пунктом 291.5 статті 291 Податкового кодексу України.

2. Ставки єдиного податку

2.1.Ставки єдиного податку для платників першої групи встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі - прожитковий мінімум), другої  групи – у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної  заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового( звітного) року ( далі – мінімальна заробітна плата).

2.2. Фіксовані  ставки   єдиного   податку   встановлюються  для  фізичних осіб - підприємців,  які здійснюють господарську діяльність,  залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць:

1) для першої групи платників єдиного податку -  10   відсотків розміру прожитковому мінімуму,

2) для другої групи платників єдиного податку –  20   відсотків розміру мінімальної заробітної плати.

2.3. У разі здійснення платниками єдиного податку першої  і другої  груп кількох видів господарської діяльності застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений для таких видів господарської діяльності.

2.4. У разі здійснення платниками єдиного податку першої і другої груп господарської діяльності на територіях більш як однієї сільської або  міської  ради  застосовується  максимальний  розмір  ставки єдиного  податку,  встановлений  статтею 293 Податкового кодексу України зі змінами та доповненнями для відповідної групи таких платників єдиного податку.

3. Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку першої, другої та четвертої груп є календарний рік, для платників єдиного податку третьої групи є календарний квартал,  що визначено статтею 294 Податкового кодексу України зі змінами та доповненнями.

В.о. міського голови                                                                       С.КОСТЯКОВ