Маєток родини Терещенків- Уварової (палац та парк) XIX ст., с. Турчинівка, Чуднівський район Житомирської область

Маєток побудований у 1899-1900 роках представником найзаможнішої сім'ї українських магнатів-цукрозаводчиків Федором Артемійовичем Терещенком (1832-1894) і був подарований наймолодшій дочці Наталії, у заміжжі – Уваровій (1890-1987).

Двоповерховий палац зведено з теракотової цегли. Головний фасад прикрашають дві центральні ризаліти, будівля оздоблена башточками, ліпленням і маскаронами – це довершений зразок заміського палацевого зодчества у ренесансному стилі, самобутня перлина у Житомирській архітектурній короні.

За палацем розташована двоповерхова цегляна споруда з асиметрично приставленою до неї триярусною баштою з фантазійним завершенням. Це господарський будинок, зведений у 1900 році.

Родина Уварових мешкала у Києві. У Турчинівці господарі бували лише зрідка. З лютого 1917 року Наталія Федорівна усамітнено жила у своєму маєтку. Взимку 1918 року, залишивши все своє майно, виїхала на захід, щоб вже ніколи не повернутися до рідної домівки і України.

У 20-х роках грунтовно розграбований Уварівський палац був пристосований під потреби освіти. З 1985 року – розташоване Турчинівське СПТУ – 30, нині – Турчинівський професійний ліцей.

Будівля палацу з 1999 року перебуває у Державному реєстрі національного культурного надбання.

Навколо маєтку знаходиться парк – пам'ятка садово-паркового мистецтва першої половини XIX ст. Має площу 11 га. У парку збереглися дерева, посаджені Наталією Уваровою.

З 1970 року парк входить до складу природно-заповідного фонду України.

Сьогодні обидві пам'ятки служать лише далеким нагадуванням того колишнього пишного багатства і розкоші, якими славилися всі творіння родини Терещенків.