Символіка громади

Герб Чуднова

Герб Чуднова затверджено 22 січня 1796 року. Срібна фортечна стіна, з якої виходить рука в золотих латах, озброєна дугоподібним мечем з золотим руків'ям.

Лазуровий колір геральдично є уособленням чесності, вірності, досконалості та духовності.

Золото означає в геральдиці віру, справедливість, милосердя, цнотливість та багатстсво.

Срібло є втіленням чистоти, справедливості, шляхетності.

Прапор Чуднова

Сучасний вигляд Чуднівського прапора був затверджений рішенням №753 від 14.10.2009 року 34-ї сесії Чуднівської селищної ради 5-го скликання. Прапором міста Чуднів є червоне прямокутне полотнище співвідношенням сторін 2:3 із повздовжньою двокольоровою жовто-блакитною смугою, ширина якої складає 1/3 ширини полотнища розташованою по центру полотнища. Поверх усього в центральній частині полотнища прапора міститьься срібний (білий) рівновеликий хрест з розбіжними кінцями, розміром 1/2 від довжини полотнища.

В центрі хреста поверх усього міститься герб міста Чуднів - в синьому щиті біла (срібна) фортечна стіна з двома вежами, між якими здіймається людська рука в жовтому (золотому) латному обладунку із шаблею. Висота герба складає 2/5 ширини полотнища.

Обидві сторони  полотнища ідентичні.

Навершям прапора є піка жовтого металу. Древко прапора темно-коричневого кольору.

Символіка барв та зображень

Червлений (червоний) колір геральдично є  уособленням любові, мужності та великодушності. Зображений колір на прапорі міста символізує мужність чуднівчан і пролиту ними кров в боротьбі за свободу і незалежність рідного краю.

Лазуровий (синій) колір є втіленням чесності, вірності, досконалостя і духовності. Зображений на прапорі міста колір символізує і води мальовничої річки Тетерів і блакитне небо.

Золото (жовтий) колір означає в геральдиці віру, справедливість, милосердя, цнотливість і багатство. Зображений на прапорі міста колір символізує також і золоті пшеничні лани давнього краю хліборобів.

Срібло (білий колір) є втіленням чистоти, справедливості, шляхетності.

Прямий рівносторонній хрест на прапорі міста символізує давні традиції християнської духовності.

Білий рівновеликий хрест з розбіжними кінцями на червленому (червоному) полі - древній історичний герб Волині.

Поєднання жовтого і синього кольорів символізує державну приналежність міста.

Червлений (червоний) колір з далекої давнини є кольором  гербів та прапорів двох історичних земель України - Волині і Поділля, до яких адміністративно входило місто-фортеця Чуднів.