Про деякі заходи щодо недопущення порушення законодавства під час розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території Чуднівської територіальної громади

ЧУДНІВСЬКА МІСЬКА РАДА

виконавчого комітету Чуднівської міської ради

­­18.08.2022 р                           №111

Про деякі заходи щодо недопущення

порушення законодавства під час розміщення тимчасових споруд

для провадження підприємницької діяльності

на території Чуднівської територіальної громади

Відповідно до підпункту 7 пункту "а" частини першої статті 30, статті 40, частини шостої статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 28 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», Закону України «Про благоустрій населених пунктів», «Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності», затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 року № 244, пункту 5 частини VIII «Типових правил благоустрою території населеного пункту», затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 27.11.2017 року № 310, з метою посилення контролю за припиненням самовільного розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності (надалі – тимчасові споруди), недопущення незаконної їх реконструкції, добудови, перебудови під об’єкти нерухомого майна та інших незаконних дій з тимчасовими спорудами, виконавчий комітет Чуднівської міської ради

ВИРІШИВ:

1. Звернути особливу увагу виконавчих органів Чуднівської міської ради, а також органів державної влади, юридичних і фізичних осіб на необхідність неухильного дотримання законодавства у сфері містобудівної діяльностіта благоустрою при розміщені тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності.

2. Сектору містобудування та архітектури Чуднівської міської ради:

2.1. Протягом місяця з дати прийняття даного рішення перевірити тимчасові споруди, які розміщені відповідно до паспортів прив’язки тимчасових споруд, виданих уповноваженим органом містобудування та архітектури Чуднівської міської ради, на дотримання вимог паспортів прив’язки тимчасових споруд.

2.2. Протягом трьох місяців з дати прийняття даного рішення провести моніторинг бази даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно на предмет наявності фактів реєстрації права власності на об’єкти нерухомого майна, які фактично є тимчасовими спорудами.

2.3. Протягом шести місяців з дати прийняття даного рішення провести інвентаризацію розміщених тимчасових споруд та за результатами інвентаризації скласти перелік тимчасових споруд, які розміщені на території Чуднівської територіальної громади.

2.4. Не присвоювати тимчасовим спорудам поштових адрес.

2.5. Не надавати містобудівні умови та обмеження на реконструкцію тимчасових споруд під об’єкти нерухомого майна.

2.6. Установити, що строк дії паспорта прив’язки тимчасової споруди, виданого сектором містобудування та архітектури міської ради, не може перевищувати 01.01.2025 року.

2.7. Установити, що видача нових паспортів прив’язки тимчасових споруд на вільних земельних ділянках комунальної власності допускається за умови, що відповідні земельні ділянки розташовані в межах території, щодо якої затверджено принаймні один із таких видів містобудівної документації на місцевому рівні:

комплексний планпросторового розвитку території територіальної громади;

генеральний план населеного пункту, складовою якого є план зонування території;

детальний план території.

3. Сектору містобудування та архітектури, відділу земельних відносин, агропромислового розвитку та екології, відділу економічного розвитку, інвестицій, комунальної власності та житлово-комунального господарства, старостам старостинських округів, комунальним підприємствам міської ради посилити самоврядний контроль у сфері благоустрою, зокрема за недопущенням самовільного розміщення (встановлення) тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на об’єктах благоустрою.

4. Сектору містобудування та архітектури міської ради за результатами інвентаризації тимчасових споруд надати виконавчому комітету міської ради пропозиції щодо анулювання паспортів прив’язки тимчасових споруд, визнання такими, що втратили чинність рішень про надання дозволу на встановлення тимчасових споруд, демонтажу тимчасових споруд, тощо.

5. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Кухар Ірину.

Секретар міської ради                                                          Олена ЯРЕМЕНКО