Продавців авто запрошуємо до декларування

Дата: 11.04.2019 13:28

11.04.2019

Якщо громадянин протягом року здійснив продаж або обмін двох та більше об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля, мотоцикла, або мопеда, сума отриманого доходу підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5 відсотків та військовим збором – 1,5 відсотка.

Такий громадянин зобов’язаний відобразити дохід від такого відчуження у Декларації про майновий стан і доходи, яка подається до державної податкової інспекції за місцем реєстрації. Граничний строк подання податкової декларації - до 1 травня 2019 року.

Також нагадаємо, що громадянин зобов’язаний самостійно до 1 серпня 2019 року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій податковій декларації.

Порядок оподаткування операцій з продажу або обміну об’єктів рухомого майна передбачено статтею 173 Податкового кодексу України.

Любарська ДПІ Бердичівське управління