Чуднівська громада
Чуднівський район, Житомирська область

19 травня в Україні День пам'яті жертв політичних репресій

19 травня в Україні День пам'яті жертв політичних репресій

В кінці 1990-х років скорботна дата мала найменування "День пам'яті жертв голодомору". Цю подію було призначено на четверту суботу листопада. Пізніше вийшов указ Президента України № 1181/2000 від 31 жовтня 2000 року, згідно з яким дату позначили в національному календарі як "День пам'яті жертв голодомору і політичних репресій".

Уже в 2007 році на підтримку громадської ініціативи указом президента пам'ятну дату розділили на дві частини, аби привернути увагу до трагічних подій в історії України.

"З метою належного вшанування пам'яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродження національної пам'яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства та у зв'язку із 70-ми роковинами Великого терору — масових політичних репресій 1937 — 1938 років, на підтримку ініціативи громадськості ухвалюю встановити в Україні День пам'яті жертв політичних репресій, який відзначати щороку у третю неділю травня", — йшлося в указі.

Вже традиційно У День пам'яті жертв політичних репресій по Чуднівській об’єднаній територіальній громаді приспускають державні прапори для вшанування пам’яті жертв політичних репресій.

 « повернутися до списку новин