Чуднівська громада
Чуднівський район, Житомирська область

23 травня в Україні відзначають День Героїв.

23 травня в Україні відзначають День Героїв. Це день вшанування українських вояків, які боролись за волю українського народу, - козаків, повстанців, українських січових стрільців, вояків армії УНР, УПА та діячів ОУН.

1941-го у Кракові відбувся Другий великий збір Організації українських націоналістів. Головною метою збору було утвердження ідей українського націоналізму і постанов, щодо політичного, військового, економічного та соціального життя на українських землях. Зібрання постановило:23 травня, щороку,  відзначати День Героїв.

Травень було обрано для свята у зв'язку з тим, що саме цього місяця пішли з життя лідери та ідеологи українського націоналістичного руху.3 травня 1924-го помер один із співавторів ідейних засад українського націоналізму Микола Міхновський. 25 травня 1926-го у Парижі загинув один із лідерів української революції 1917-1921-х років Симон Петлюра.
23 травня 1938-го у Ротердамі вибух бомби обірвав життя організатора українського націоналістичного руху Євгена Коновальця.

До 1991-го День Героїв відзначався неофіційно. Із проголошенням Незалежності України він почав відзначатися широко.
Чуднівська міська бібліотека пропонуєпочерпнути знання з  історії героїзму українського народу та його провідників від доби козацтва до сьогодення, скориставшись їїкнижковим фондом. У тематичній книжковій виставціз нагоди Дня Героїв, якарозгорнута у бібліотеці, користувачамзапропонованояскраві книги, як у розумінні якості видання, так і за викладом змісту.

(Біля виставки – користувачка бібліотеки, учениця 6А класу Чуднівського ліцею Даша Поліщук).

 « повернутися до списку новин