6-7 липня в м. Чуднів та по старостинських округах  Чуднівської об’єднаної територіальної громади відбулося масове святкування Івана Купала

Дата: 09.07.2019 10:06

Цей день завжди був пов'язаний з містичними прикметами й таємними обрядами. Свято починається ввечері, напередодні Купала. Основним стрижнем, довкола якого відбуваються дійства, є купальський вогонь, який символізує сонце-зародок. Кожен вважає за честь очиститися вогнем, тричі перестрибнувши через багаття.

Протягом усього вечора гостей свята розважали народними піснями, танцями та конкурсами.

Дівчата з хлопцями прикрашали Марену, водили хороводи навколо багаття, співали пісні, стрибали через вогнище, яке в цю ніч мало цілющу силу.

На заході можна було придбати різноманітні смаколики, напої та iграшки.

Кажуть, Купальська ніч духовно єднає людину з природою, возвеличує побут, освячує почуття молодих сердець. За старим стилем Свято Купайла відбувалося саме в період, коли сонце приходило до зеніту – найвище піднімалося над землею, давало найбільше тепла й світла, виявляло свою найвищу чудодійну силу для рослинного й тваринного світу та для людини. Уся рослинність у цей час досягає свого апогею, усе нестримно росте, розквітає, множиться, радіє життю.