29 серпня біля пам’ятного знаку «Борцям за єдність та незалежність України» жителі громади та гості вшанували пам'ять захисників України, які ціною власного життя виборювали волю та незалежність нашої держави на сході України.

Дата: 29.08.2019 14:45

Після завершення мітингу керівництво громади спільно із сімями загиблих поклали квіти на могили героїв-земляків: Борушевського Олександра, Рудніцького Івана, Іващенко Валерія, Оболєнцева Віктора.

Вшанування пам'яті та покладання квітів до пам'ятних знаків відбулося по всіх старостинських округах громади.

Встановлення свята відбулось в цю дату не випадково. Саме 29-те серпня 2014 року – стало днем, коли на Сході України загинула найбільша кількість українських військових.

За даними Генштабу Збройних сил України Українська армія втратила 220 військових у боях за Іловайськ, 40 солдатів зникли безвісти, 13 ще досі перебувають у полоні бойовиків, 44 були поранені.

У цей час саме поспіли соняхи, в цих соняхах, зокрема, тривали бої й залишалися загиблі українські захисники. Тому сонях  став символом скорботи за загиблими на Донбасі українськими воїнами.

Ці люди – справжні герої, їх загибель – це велика кривава рана. Але герої не вмирають, вони завжди будуть в наших серцях, навіки залишиться в нашій пам’яті, в історії України.