Чи не час деяким депутатам ставити інтереси громади вище власних і діяти в межах законодавства?

Дата: 23.10.2019 17:17

21 жовтня 2019 року депутатами міської ради Костяковим С.М., Зотько Л.О., Кучмієм І.В., Яременко О.П. було вручено лист  виконуючій обов'язки міського голови Вербельчук Г.С. про скликання позачергової  8 сесії Чуднівської міської ради, посилаючись на ч.7 ст.46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», та ст.11 Регламенту Чуднівської міської ради VII скликання на 22.10.2019 року 9-00 годину.

Галиною Вербельчук у цей же день було повідомлено вище названих депутатів, про те, що ч.7 ст.46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» , ст..11 Регламенту Чуднівської міської ради VII скликання, не передбачено скликання позачергової сесії депутатами міської ради. Крім того повідомлено, що розпорядженням Чуднівського міського голови від 15.10.2019 року №163 «Про скликання 8-ї сесії Чуднівської міської ради 7 скликання», вже скликано 8-сесію Чуднівської міської ради 7 скликання на 25.10.2019 року 9-00 годину.

Однак, 22 жовтня 2019 року 16 депутатами Чуднівської міської ради:

Данилюк Сергій Миколайович

Зотько Людмила Олександрівна

Катюха Олександр Миколайович

Корнійчук Леся Миколаївна

Костяков Сергій Михайлович

Кравчук Анастасія Григорівна

Криворучек Олександр Леонідович

Кухар Ірина Дмитрівна

Кучмій Ігор Вікторович

Майчук Людмила Феліксівна

Маслюківський Микола Леонідович

Мельник Наталія Юріївна

Микитюк Микола Семенович

Романенко Галина Володимирівна

Рудник Наталія Василівна

Яременко Олена Петрівна

за участю Народного депутата України С.Кузьміних, депутата обласної ради І.Ходака, проведено засідання на якому прийнято рішення «Про дострокове припинення повноважень секретаря Чуднівської міської ради Вербельчук Г.С.» та «Про обрання секретаря Чуднівської міської ради».

Так депутати міської ради при скликані позачергової сесії міської ради на 22.10.2019 року 9-00годину  вийшли за межі своїх повноважень, так як ні ч.7 ст.46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» ні ст..11 Регламенту Чуднівської міської ради VII скликання, не передбачено скликання позачергової сесії міської ради.

Згідно ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

У нашому ж випадку депутатами порушено ст..46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

В.о. міського голови Вербельчук Г.С. подано адміністративний позов, щодо визнання протиправними та скасування прийнятих депутатами рішень.

Правову оцінку в даній ситуації скаже суд.

Однак, життя громади не може зупинятися і щоденно потрібно працювати над вирішенням життєво необхідних питань.

Відповідно до плану роботи 23 жовтня 2019 року мали відбутися засідання постійних комісій міської ради, які, згідно регламенту, проводяться перед проведенням чергової восьмої сесії. На порядок денний комісій виносилось 237 питань важливих для жителів громади. На їх засідання прийшло лише 9 депутатів з 26, а саме:

Грибук Віктор Васильович

Гринюк Наталія Василівна

Кривоцюк Володимир Євгенович

Кучерявий Олександр Валерійович

Левик Петро Володимирович

Пятецький Василь Васильович

Сірик Галина Миколаївна

Скриваник Анатолій Ростиславович

Чумак Павло Павлович

Відповідно засідання постійних комісій не відбулись.

Під питанням стає проведення і самої чергової восьмої сесії 25 жовтня 2019 року, а отже питання, що стосуються внесення змін до бюджету, вирішення важливих питань життєдіяльності громади, виділення земельних ділянок учасникам АТО, та й просто громадянам, які оформляють право власності на земельні ділянки залишаться не розглянутими.

Чи саме такого чекали жителі громади обираючи депутатів міської ради?

Група депутатів Чуднівської міської ради