Як захистити себе від коронавірусної інфекції!

Дата: 21.02.2020 14:16

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, у Китаї виявили раніше невідомий коронавірус, що викликав пневмонію у пацієнта однієї з клінік китайського міста Ухань.

Новий коронавірус відрізняється від збудника грипу, пташиного грипу, аденовірусної інфекції, важкого гострого респіраторного синдрому (SARS-CoV), близькосхідного респіраторного синдрому (MERS-CoV) та інших поширених захворювань органів дихання.

У хворих відзначається висока температура і симптоми ураження легень. Симптоми можуть проявитися через 2–14 днів після зараження новим коронавірусом.

Коронавіруси є великим сімейством вірусів, здатних викликати різні хвороби у людей – від звичайної застуди до ВГРС – важкого гострого респіраторного синдрому. Віруси з цього сімейства викликають також низку хвороб тварин.

Міністерство охорони здоров’я України нагадує про основні заходи профілактики, яких необхідно дотримуватися під час відвідування країн, де було зареєстровано випадки nCOV:

• уникайте близького контакту з людьми, що мають симптоми гострої респіраторної інфекції;
  • частіше мийте руки з милом, особливо після безпосереднього контакту з хворими людьми або їхнім оточенням;
  • уникайте тісного контакту з тваринами на фермах або у дикій природі;
  • люди із симптомами гострої респіраторної інфекції повинні дотримуватися правил поведінки під час кашлю та чхання (не підходити надто близько до співрозмовників, прикривати рота і носа одноразовими серветками, частіше мити руки, максимально обмежити контакти з іншими людьми).