Як правильно та безпечно носити маску

Дата: 09.04.2020 15:06

Від 6 квітня в Україні заборонено відвідувати без маски громадські місця.

Як пояснює заступник Міністра охрони здоров’я України,  головний санітарний лікар Віктор Ляшко, коли є маска, то виділення біологічного матеріалу, яке може містити збудник, зменшується, і не досягає 1,5 метра, а може виділятись не більше ніж на 10-15 сантиметрів.

Як носити маски правильно?

Всесвітня організація охорони здоров'я радить такі правила гігієнічного носіння масок:

• Обережно одягніть маску, щоб вона закривала ваш рот та ніс. Закріпіть її так, щоб мінімізувати будь-який простір між маскою та обличчям.
  • Поки ви у масці, не торкайтесь її руками.
  • Якщо ви хочете зняти маску, не торкайтесь її спереду, натомість схопіть за зав'язки (резинки).
  • Якщо ви зняли маску, або торкались її руками, негайно вимийте руки з милом, або обробіть антисептиком з вмістом спирту не нижче 60%.
  • Замініть маску на чисту, коли вона стає вологою зсередини.
  • Не використовуйте одноразові маски повторно.
  • Викидайте маску в смітник з кришкою, що закривається.
  • Не зберігайте маску без чистої одноразової упаковки в кишені чи сумці: наші кишені далеко не стерильні, ми там тримаємо руки, якими торкаємось всього навколо, а також носимо телефон, ключі, гаманець тощо.

Також ВООЗ підкреслює, що маски спрацюють лише у поєднанні з іншими елементами захисту, як наприклад, миття рук та соціальна дистанція.