Чуднівський РС Управління ДСНС України у Житомирській області закликає усіх суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі у природних екосистемах!
На Житомирщині склалася критична ситуація із пожежами в екосистемах. З початку року в області сталося вже 1041 загоряння, на загальній площі майже 2800 гектарів. 840 з них – це пожежі сухої рослинності на відкритих територіях, землях запасу об’єднаних територіальних громад та сільських (селищних) рад. Під час їх гасіння було виявлено трьох загиблих чоловіків.
При цьому на території Романівського району в с. Борятин виникла масштабна пожежа від спалювання сухої трави внаслідок сильних поривів вітру, змінився напрямок розповсюдження пожежі. Вогонь фронтом 500 м миттєво перекинувся на населений пункт Борятин та охопив 27 будівель, розташованих на одній вулиці біля поля. Серед них 16 житлових будинків (12 з них пустки) та 11 господарських будівель.
Верховна Рада України прийняла законопроект №2339 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля (щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу)».
Випалювання стерні, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища - карається штрафом від 3 тис. 60 грн до 6 тис. 120 грн для громадян та 15 тис. 300 до 21 тис. 420 грн для посадових осіб.
Пам'ятайте, що пожежі в екосистемах також можуть спричинити тяжкі наслідки, зокрема, неконтрольоване поширення вогню на житлові будинки та поруч розташовані споруди, руйнування родючого шару ґрунту та загибель тварин.