Вшанування пам’яті загиблого воїна АТО Валерія Іващенка

Дата: 10.07.2020 11:50

11 липня 2020 року, виповнюється рівно шість років з того дня, як залишив нас мужній воїн, справжній герой України, солдат Валерій Іващенко.

Іващенко Валерій Володимирович – кулеметник 30-ої окремої механізованої бригади Сухопутних військ Збройних Сил України, старший солдат.

Народився 10 жовтня 1992 року в селі Городище Чуднівського району Житомирської області. У 2008 році закінчив 9 класів загальноосвітньої школи села Тютюнники Чуднівського району, у 2011 році – професійно-технічне училище №30 села Турчинівка Чуднівського району за спеціальністю «тракторист-машиніст».

Проходив строкову військову службу в лавах Збройних Сил України. Служив у 95-й окремій аеромобільній бригаді Високомобільних десантних військ Збройних Сил України (нині – 95-та окрема десантно-штурмова бригада; військова частина А0281, місто Житомир).

26 березня 2014 року мобілізований до лав Збройних Сил України. Служив кулеметником 30-ї окремої механізованої бригади Сухопутних військ Збройних Сил України (військова частина А0409, місто Новоград-Волинський Житомирської області).

З весни-літа 2014 року брав участь в антитерористичній операції на сході України.

11 липня 2014 року підрозділ, у складі якого діяв старший солдат Іващенко, проводив зачистку військового містечка в районі міста Олександрівськ Луганської міської ради, де знаходилась база терористів. Під час мінометного обстрілу військовослужбовець отримав смертельне осколкове поранення у потилицю, від якого помер.

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, Валерій нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Напередодні 6-х роковин відбулось покладання квітів до могили загиблого героя, який віддав своє життя за мир та незалежність України.

Вічна пам’ять та вічна слава. Ми пам’ятаємо…