У Чуднові вшанували пам’ять захисників України

Дата: 31.08.2020 13:05

29 серпня – День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

День пам’яті захисників України відзначається щорічно 29 серпня відповідно до Указу Президента № 621/2019 від 23.08.2019 «Про День пам’яті» на підтримку ініціатив громадськості та з метою гідного вшанування пам’яті військовослужбовців і учасників добровольчих формувань, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, увічнення їх героїзму, зміцнення патріотичного духу в суспільстві.

Для відзначення дня пам’яті та героїзму загиблих захисників було обрано саме цю дату, оскільки її приурочено воєнним подіям на Сході України, коли під час Іловайської операції українська армія зазнала найбільших втрат.

У суботу, 29 серпня, у Чуднові до Дня пам’яті захисників України відбулась церемонія урочистого відкриття Дошки пам'яті загиблих воїнів Чуднівщини в зоні АТО/ООС, у якій взяли участь в.о. Чуднівського міського голови Сергій Костяков, керівники району, в.о. старост територіальних громад, рідні загиблих воїнів, учасники АТО на Сході країни, представники громадських організацій, релігійних конфесій, засоби масової інформації, громадськість міста.

Після відкриття Дошки пам’яті представники релігійних конфесій провели її освячення.

У скорботі та пошані  перед світлою пам’яттю воїнів, які віддали своє життя за незалежну Україну присутні схилили голови та долучились до  загальнонаціональної хвилини мовчання.

Під час заходу посвідченнями та медальйонами «Серце батька» від громадської організації «Бойове братерство України» одержали діти батьків, що віддали життя за Україну, це -  доньки Галина, Тетяна, син Денис солдата Сергія Русаловського, син Тимофій старшого солдата Ігора Хімічука, сини Владислав, Вадим підполковника Олексія Богатирчука, син Ярослав, донька Злата сержанта Федора Мельничука, донька Олександра старшого сержанта Олександра Борушевського, син Тимофій майора медичної служби Віталія Вашеняка, син Дмитро старшого лейтенанта Анатолія Бортніка.

Від родин загиблих воїнів, зі словами вдячності, до присутніх звернулася Наталія Романюк, мати лейтенанта міліції Олександра Романюка.

Як данина шани та поваги всім воїнам, які віддали своє життя за мирне небо України лягли квіти до пам’ятного знаку від учасників заходу.

Пам’ять про наших героїв житиме. З портретів Дошки пам’яті вони вічно проводжатимуть нас поглядом, нагадуватимуть кожному з нас, що вони поклали своє життя, аби ми жили у вільній та незалежній Україні. На їх прикладах буде виховуватися молодь, а пам’ять про них передаватиметься з покоління у покоління.

В цей день в пам’ять про загиблих воїнів відбувся Всеукраїнський патріотичний забіг «Шаную воїнів, біжу за героїв України», який організували Чуднівська міська рада та громадська організація «Спілка учасників бойових дій в АТО та волонтерів у м. Чуднів та Чуднівському районі». У Чуднові такий забіг проводився вдруге. У забігу взяли участь учасники бойових дій в зоні АТО, військовослужбовці військової частини міста Чуднів, вихованці та тренери Чуднівської дитячо-юнацької спортивної школи.

Після завершення забігу всім його учасникам очільник громади Сергій Костяков вручив подяки від Чуднівської міської ради.