У Чуднові відсвяткували День міста

Дата: 13.09.2020 20:22

Чуднівчани вкотре довели, що вони вміють і організовувати цікаві свята, і весело та змістовно відпочивати. Це підтвердив і цьогорічний День Чуднова, який відбувся учора, 12 вересня. Чуднів відзначив своє 604-річчя.

Відзначення свята розпочалося з екскурсії Чуднівською громадою для білоруської делегації на чолі з представницею фонду Марії Магдалени Радзивілл Оленою Толстою та представників громадської організації «Житомирська обласна спілка поляків» та її голови Вікторії Лясковської-Щур. Гості побували у палаці родини Терещенків (пам’ятка архітектури XIXст.), біля пам’ятного знаку «Чуднівська битва 1660 року» та у парку «Тетерів».

Цьогоріч святкування Дня міста було неординарною подією. Адже у цей день відбулось урочисте відкриття пам’ятника білорусько-польсько-українському письменнику, громадському діячу Яну Барщевському. Це перший у світі пам'ятник цій видатній людині, який встановили саме у Чуднові. У відкритті окрім вищезазначених делегацій взяли участь в.о. Чуднівського міського голови Сергій Костяков, перший заступник голови Житомирської обласної ради Сергій Крамаренко, заступник голови облдержадміністрації Віктор Градівський, керівники Чуднівського району, працівники державних установ та організацій, представники ЗМІ, громадськість.

Під час заходу Сергієм Костяковим нагороджено подяками та пам’ятними медалями всіх, хто долучився до встановлення пам’ятника.

З нагоди цієї події місцева майстриня народної творчості Наталія Гофінгер-Бугайчук написала диптих за творами Яна Барщевського, які будуть подаровані державному музею історії білоруської літератури.

Після відкриття пам’ятника присутні представники засобів масової інформації з Києва, Житомира та Чуднова мали змогу взяти участь у брифінгу з організаторами міжнародного проєкту та почесними гостями.

Свято продовжилось мистецьким фестивалем трьох культур «На хвилях дружби та любові» за участі колективів та солістів Чуднівського міського будинку культури, Андрушівського районного будинку культури та громадської організації «Житомирська обласна Спілка поляків України».

У День народження міста всі охочі могли насолодитися чудовими роботами майстринь народної творчості Наталії Гофінгер-Бугайчук, Світлани Бугайчук, майстра декоративно-ужиткового мистецтва Людмили Єгорової, відомого художника в Україні та Росії, уродженця с.Бурківці Віктора Дем’янчука, а також переглянути книжкову виставку, яку підготували працівники Чуднівської міської бібліотеки.

Подарунком від Чуднівської міської ради за підтримки місцевих підприємців для молодшого покоління у цей день стала безкоштовна циркова програма. Також всі бажаючі мали змогу відвідати комплекс атракціонів та різноманітних розваг.

Вітаючи чуднівчан і гостей міста зі святом в.о. міського голови Сергій Костяков зазначив: «Сьогодні День народження нашого чудового міста. І з кожним роком він стає по-справжньому сімейним святом, тому що в центрі міста збриється вся наша громада, щоб привітати один одного, подарувати один одному щирі посмішки, поділитись позитивними емоціями! Наше місто – це всі ми, чуднівчани».

На запрошення Сергія Михайловича для учасників свята відбувся незабутній концерт зірки української естради Романа Скорпіона.

Під час святкування панувала доброзичлива й весела атмосфера. Учасники дійства веселилися та відпочивали.