У Чуднові вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Дата: 14.12.2020 13:35

В Україні 14 грудня відзначають День вшанування учасників ліквідації  наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Ця пам’ятна  дата була затверджена Указом Президента України  10 листопада  2006 року. Саме 14 грудня  1986 року було офіційно завершено будівництво саркофага над зруйнованим  енергоблоком Чорнобильської АЕС.

Станом на 14.12.2020р. у Чуднівській громаді проживає 52 ліквідатори наслідків аварії на Чорнобильській АЕС І-ІІІ категорій, 113 потерпілих від аварії на ЧАЕС, 7 вдів померлих ліквідаторів та потерпілих.

Не минув біль Чорнобиля. І наш святий обов’язок – пам’ятати про кожного, чию долю обпік чорнобильський вогонь, пам’ятати про тих, хто віддав життя, захищаючи планету.

Сьогодні, 14 грудня, біля пам’ятного знаку чорнобильцям-ліквідаторам відбулась урочиста церемонія покладання квітів, у якій взяли участь Чуднівський міський голова Віталій Войтко, голова райдержадміністрації Олександр Хомич, ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС Чуднівської громади, представники районної організації ветеранів, працівники державних установ та організацій, громадськість.

Присутні поклали квіти до пам’ятника, вшанували хвилиною мовчання тих, чиє життя відібрала наймасштабніша техногенна катастрофа.

Пам’ятаємо подвиг тих, хто зберіг життя мільйонам!