Відзначення 77-ої річниці визволення Чуднівщини від нацистських загарбників
6 січня відзначається 77-ма річниця визволення Чуднівщини від нацистських загарбників.
У ході Житомирсько-Бердичівської наступальної операції 6 січня 1944 року було визволено Чуднів. У її проведенні брали участь 10 армій, які входили до складу 1-го Українського фронту. Вслід за визволенням Чуднова впродовж січня відбулося ще 11 наступальних операцій, в результаті яких було звільнено більшість населених пунктів Чуднівщини від нацистських загарбників.
Відзначення цієї дати – це не просто підсумок великомасштабного військового зіткнення. Це хвилююча мить, яка засвідчує перемогу добра над злом.
Боляче пригадувати, коли здригалася від снарядів рідна земля, шматувалися і спалювалися населені пункти, піддавалися тортурам і знищувались мирні жителі.
Сьогодні, 6 січня, з нагоди 77-ої річниці у Чуднівській громаді за участю представників міської ради, організації ветеранів та громадськості відбулось покладання квітів до всіх пам’ятників та пам’ятних знаків, пов’язаних з подіями Другої світової війни, яких на території Чуднівської територіальної громади налічується 28.
На основі чисельних матеріалів краєзнавчого характеру у Чуднівській міській бібліотеці розгорнуто виставку «Уклін живим – загиблим слава!». У сільських бібліотеках громади з нагоди річниці визволення Чуднівщини від нацистської окупації також оформлено тематичні книжкові виставки.
У В.Коровинецькому краєзнавчому музеї до цього знаменного дня оформлено експозицію «Воїни-визволителі» та проведено тематичні екскурсії.
У Чуднові відбулась урочиста церемонія покладання квітів до обеліску Слави. У заході взяли участь Чуднівський міський голова Віталій Войтко, керівник районної організації ветеранів Микола Шваб, представники райдержадміністрації, громадськість.
Присутні поклали квіти до пам’ятника та хвилиною мовчання вшанували пам’ять всіх, хто з честю виконав головний обов’язок – захист рідної землі.
По закінченню заходу міський голова Віталій Войтко та заступник міського голови Ірина Кухар особисто відвідали ветеранів Другої світової війни. У Чуднівській громаді проживає 2 учасника бойових дій та 1 жертва нацистських переслідувань. Зі словами вдячності і поваги продуктові набори вручили Павлу Івановичу Гуменюку (с. Красногірка), Марії Андріївні Каранюк (с. Будичани) та Павліні Климівні Марцинкевич (м. Чуднів).
Також з нагоди свята від Житомирської філії ПАТ «Укртелеком» Чуднівської дільниці мережі доступу для учасника бойових дій Павла Івановича Гуменюка було передано у подарунок стаціонарний радіотелефон системи стільникового зв’язку.
Ми пам’ятаємо і пишаємося героїзмом усіх тих, хто на полі бою і втилу важкою працею та ціною власного життя наближав велику перемогу. Наш обов’язок – зберегти пам’ять про їх подвиг, передати нащадкам шану до героїзму наших дідів та прадідів.