В.Коровинецький краєзнавчий музей відвідав гість із Франції

Дата: 27.01.2021 11:50

Минулого тижня у В.Коровинецький краєзнавчий музей Чуднівської міської ради завітав граф Ігор Жакович Уваров, пра-правнук представника найзаможнішої сім’ї, українських магнатів-цукрозаводчиків Федора Артемійовича Терещенка (1832-1894) та правнук Наталії Уварової (1890-1987). Ігор Уваров народився та проживає у Парижі (Франція), куди багато років тому вимушено імігрувала його родина. Того дня його супроводжував директор Київського музею «Дом Уварових» Олександр Соколенко.

У В.Коровинецькому музеї оформлено експозицію, присвячену родині Терещенків, справжніх патріотів України, добродійників.

Багато цікавого дізнався Ігор Жакович про своїх пращурів під час екскурсії, яку провела директор музею Зоя Охман.

Після екскурсії гості побували на липовій алеї, яку у 1880 році висадила родина Терещенків разом із селянами у день пуску В.Коровинецького цукрового заводу.

Граф Уваров був приємно вражений коли почув, що одна із центральних вулиць селища має назву Терещенко, яку перейменував Віталій Войтко, перебуваючи на посаді В.Коровинецького селищного голови.

Ігор Жакович передав особисту подяку Чуднівському міському голові Віталію Войтку та усім хто береже пам’ять про його предків.

На жаль, з поважних причин Віталій Володимирович того дня не зміг зустрітися із шанованими гостями, але наступного разу ця зустріч відбудеться обов'язково.