Питання землі: громади Житомирщини чекають ухвалення законопроєкту №2194
Мери просять Парламент якнайшвидше ухвалити законопроєкт, який вирішить проблеми громад у сфері земельних відносин і громади. Йдеться про законопроєкт «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин» №2194 (законопроект направили на повторне друге читання). Завдяки його схваленню громади отримають реальний шанс стати справжніми господарями власної землі.
Чому це важливо для громад?
Законопроект важливий для громад, адже передбачає:
-
передачу землі державної власності за межами населених пунктів (крім земель, які потрібні державі для виконання її функцій) до власності територіальних громад, спрощення доступу до земельних ресурсів для громадян, бізнесу завдяки скасуванню зайвих дозволів, зокрема новостворених районних державних адміністрацій, та дублювання процедур перевірки документації із землеустрою;
-
надання документації із землеустрою статусу публічних, відкритих та загальнодоступних даних;
-
зменшення вартості робіт та тривалості часу, що витрачається на виконання процедур, пов’язаних з проведенням землеустрою;
-
встановлення меж територій громад за домовленістю громад;
-
затвердження місцевими радами детальних планів території в межах та за межами населених пунктів;
-
посилення ролі територіальних громад у здійсненні контролю за станом використання земель;
-
закріплення меж земельних ділянок за згодою їх власників без зайвої бюрократії.
Асоціація міст України вважає, що завдяки схваленню цього законопроєкту вдасться комплексно вирішити проблеми у сфері земельних відносин, а державна влада продемонструє справжній європейський формат прозорих взаємовідносин між державою та громадами. З відповідним листом АМУ звернулася до Голови Верховної Ради України.
Нагадаємо, що членами АМУ на Житомирщині є 33 територіальні громади: Андрушівська, Баранівська, Бердичівська, Житомирська, Коростишівська, Коростенська, Малинська, Новоград-Волинська, Овруцька, Олевська, Радомишльська, Чуднівська, Городницька, Гришківська, Ємільчинська, Корнинська, Любарська, Миропільська, Лугинська, Новогуйвинська, Пулинська, Червоненська, Андрушківська, Барашівська, Білокоровицька, Брониківська, Вишевицька, Оліївська, Райгородоцька, Семенівська, Станишівська, Харитонівська, Швайківська.
Офіс реформ у Житомирському РВ АМУ