Чуднівський міський голова обговорив з головами депутатських фракцій питання оптимізації шкільної мережі

Дата: 03.03.2021 09:53

2 березня Чуднівський міський голова Віталій Войтко спільно із заступником Іриною Кухар, секретарем ради Оленою Яременко та начальником відділу освіти Володимиром Кривоцюком провів нараду з головами депутатських фракцій політичних партій у міській раді. Головним питанням зустрічі була оптимізація шкільної мережі, яку заплановано провести до початку наступного навчального року.

Дане питання є дуже актуальним для всіх громад нашої країни, не виключенням стала Чуднівська ТГ. Через велику кількість малокомплектних шкіл розмір освітньої субвенції з державного бюджету для виплати заробітної плати з нарахуваннями для педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти Чуднівщини є недостатнім, а тому мільйони гривень витрачаються з міського бюджету на покриття даного дефіциту та інші витрати з утримання шкіл. Це саме ті кошти, які могли б піти на капітальний ремонт та будівництво доріг, тротуарів, водопроводів, закупівлю необхідного медичного обладнання та багато ін. Крім того, оптимізація шкільної мережі забезпечить вивільнення коштів на зміцнення матеріально-технічної бази перспективніших закладів освіти.

З метою визначення переліку малокомплектних шкіл, які підпадають під реорганізацію чи ліквідацію, за результатами виїзних оглядів закладів освіти, аналізу наповнюваності класів та витрат на утримання шкіл, в ході конструктивного діалогу було напрацьовано наступні варіанти оптимізації шкільної мережі:

• пониження ступеня:

Будичанської ЗОШ І-ІІІ ст. до І-ІІ ст.;

Дідковецької ЗОШ І-ІІІ ст. до І-ІІ ст.;

Красносільської ЗОШ І-ІІІ ст. до І-ІІ ст.;

П’ятківської ЗОШ І-ІІІ ст. до І-ІІ ст.;

Тютюнниківської ЗОШ І-ІІІ ст. до І-ІІ ст.;

Дубищенська ЗОШ І-ІІ ст. до І ст.;

Красногірська ЗОШ І-ІІ ст. до І ст.;

Рачківська ЗОШ І-ІІ ст. до І ст.;

Стовпівська ЗОШ І-ІІ ст. до І ст. ;

Бабушківської філії КЗ «Чуднівський ліцей» – з І-ІІ ступенів до І ступеня;

• ліквідація:

Малокоровинецька ЗОШ І-ІІ ст., де навчається лише 28 учнів.

Остаточні рішення з оптимізації шкільної мережі прийматимуться після громадських обговорень під час сесій міської ради.