1 квітня стартувала нерестова заборона на вилов риби

Дата: 12.04.2021 16:10

З 1 квітня 2021 року встановлюється весняно-літня нерестова заборона на лов водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах у 2021 році.

Забороняється вилов водних біоресурсів у такі строки:

- у річках та їх кореневих водах – із 1 квітня по 20 травня включно;

- на водосховищах – із 1 квітня по 10 червня включно;

- у придаткових водоймах (протоки, ставки, озера тощо) – з 1 квітня по 30 червня включно.

У цей період забороняється пересування будь-яких плавзасобів, проведення змагань з рибальства, різкі коливання рівня води (для суб’єктів господарювання), здійснення підводного полювання.

Дозволяється любительський і спортивний лов риби з берега в межах населених пунктів, розташованих на берегах водойм, за межами місць нересту однією поплавковою або донною вудками з одним гачком або спінінгом.

Звертаємо увагу громадян, що до 30 червня 2021 року на території області діє заборона на вилов річкових раків.

За недотримання зазначених норм передбачена адміністративна відповідальність - штраф від 34 до 680 грн.

Крім штрафу за незаконний вилов нараховуються збитки за кожну виловлену рибину. Наприклад, судака – 510 грн, сома — 425 грн, щуки — 340 грн, сазана (коропа) — 306 грн, білого амура — 255 грн, товстолобика — 255 грн, плітки — 85 грн, краснопірки — 68 грн, карася – 17 грн тощо.

У разі нанесення правопорушником значних збитків рибному господарству – передбачена кримінальна відповідальність за ст. 249 КкУ, санкція статті передбачає накладання штрафу в розмірі до 3 400 грн або позбавлення волі строком до трьох років.