Чуднівський міський голова зустрівся з директорами шкіл громади

Дата: 16.04.2021 09:57

15 квітня Чуднівський міський голова Віталій Войтко провів робочу нараду з директорами шкіл громади.

У нараді взяли участь секретар міської ради Олена Яременко,заступник міського голови Ірина Кухар, керуюча справами виконавчого комітету Галина Вербельчук, начальник відділу освіти міської ради Володимир Кривоцюк та спеціалісти відділу освіти.

Під час зустрічі обговорено варіанти погашення недостатності обсягів державної освітньої субвенції. Адже вона розраховується згідно чинного законодавства за формулою, яка розподіляє кошти відповідно до наповненості класів. Тобто, чим нижча наповнюваність класів у школі, тим менше коштів отримує місцевий бюджет на оплату праці педагогічних працівників.

Діюча формула розподілу освітньої субвенції спрямована на підвищення якості надання освіти шляхом стимулювання до здійснення заходів щодо оптимізації неефективної мережі шкіл.

Якщо ж оптимізацію не проводити потрібно шукати інші шляхи погашення цього дефіциту коштів.

У Чуднівській громаді 10 шкіл з низькою наповнюваністю класів (Стовпівська ЗОШ І-ІІ ст., Рачківська ЗОШ І-ІІ ст., Красногірська ЗОШ І-ІІ ст., Тютюнниківська ЗОШ І-ІІІ ст., П’ятківської ЗОШ І-ІІІ ст., Красносільська ЗОШ І-ІІІ ст., Дубищенська ЗОШ І-ІІ ст., Дідковецька ЗОШ І-ІІІ ст., Будичанська ЗОШ І-ІІІ ст., М.Коровинецька ЗОШ І-ІІ ст.), недостатність освітньої субвенції становить 14 млн.грн. (у т.ч. надбавка за престижність праці).

Всі інші заклади загальної середньої освіти мають достатню кількість учнів та відповідно достатньо коштів для оплати праці педагогічних працівників.

Одним із варіантів погашення дефіциту коштів на оплату праці вчителів може відбутися за рахунок державної субвенції, яку отримують школи з достатньою кількістю учнів. При цьому усі педагогічні працівники будуть отримувати не більше 5% надбавки

за престижність праці.