Паспорт вакцинації та доступ до онлайн-навчання: школярі з усієї України готуються до фіналу Всеукраїнського проєкту «Молодь дебатує». Чуднів представлятиме учениця Чуднівського ліцею Кароліна Ященко
25 квітня відбудеться фінал Всеукраїнського проєкту «Молодь дебатує». Школярі, які перемогли у міських та міжрегіональних етапах дебатів, змагатимуться за перемогу в освітньому проєкті за європейською методикою.
Цього року у фіналі конкурсу учні обговорять надзвичайно актуальні теми, які турбують молодь в Україні:
-
Чи повинна держава забезпечити дітям доступ до онлайн-навчання?
-
Чи варто запровадити обов’язковий паспорт вакцинації?
Щороку у проєкті беруть участь 70 шкіл в 20 регіонах України. До півфіналу 2020-2021 року увійшли школярі з Житомира, Чудніва, Вінниці, Чернігова, Херсона, Тернополя, Южноукраїнська, Білозерського, Торецька, Конотопа, Кривого Рогу, Хмельницького та Запоріжжя.
Цього року у півфіналі конкурсу Чуднів представлятиме учениця 10 класу Чуднівський ліцею Ященко Кароліна.
«Кароліна старанно готується, перейнялась обома темами і вже має власну точку зору стосовно обох тем гри. Вона дуже старанна, відповідальна, розумна і розсудлива дівчина, серйозно ставиться до дебатної роботи і, загалом, до життя. Гарно малює, із задоволенням займається танцями і добре вчиться», – розповідає викладач ліцею Таміоа Мастюк.
Про проєкт:
Ініціатива «Молодь дебатує» щороку реалізує в українських школах унікальний освітній проєкт в рамках якого учні проводять власні аналітичні дослідження з обраної тематики, зустрічаються з провідними експертами, беруть участь у семінарах та проводять дебати. Учнівські дебати побудовані за методикою «Jugend debattiert», що успішно розвивається в Німеччині на загальнодержавному рівні вже понад десять років. Сотні тисяч німецьких школярів беруть участь в «Jugend debattiert», а на фінал приходить президент Німеччини. Унікальну методику німецьких молодіжних дебатів її автори вперше дозволили використовувати іноземною мовою в Україні і з 2016 року більше 2000 українських взяли участь в проєкті.
Основна відмінність від інших форматів дебатів: перемагає той учасник або та учасниця, хто представить в процесі дискусії всі можливі аргументи по темі, використовуючи думки експертів та наукові дослідження. Тема в дебатах завжди формулюється як питання, на яке можна відповісти «так» чи «ні». Але однозначної відповіді немає — аргументи обидвох сторін мають знайти учасникі дебатів. Одне з головних завдань методики — навчити підлітків критичному мисленню та прийняттю зважених рішень.
Про фінал проєкту «Молодь дебатує»:
25 квітня о 12.00 відбудеться фінал конкурсу на якому зустрінуться 4 фіналісти.
Напередодні, 24 квітня відбудеться півфінал проходитиме у два етапи:
І етап (2 гри паралельно) - початок о 12.00
II етап (2 гри паралельно) - початок о 14.00
Через карантинні обмеження фінал змагань вперше відбудеться онлайн та танслюватиметься на сторінці проєкту.
Сайт проєкту: https://www.ukraineyouthdebates.de/
Facebook-сторінка: https://www.facebook.com/debattiertUKR/
Координатор з питань зв’язків з громадськістю
Юлія Стець
yuliya.stec14@gmail.com
https://www.facebook.com/yuliia.stets/
+38 095 935 74 20 (безкоштовно Viber )
+39 351 698 98 04 ( безкоштовно в WhatsApp)