Паспорт вакцинації та доступ до онлайн-навчання: школярі з усієї України готуються до фіналу Всеукраїнського проєкту «Молодь дебатує». Чуднів представлятиме учениця Чуднівського ліцею Кароліна Ященко

Дата: 25.04.2021 15:42

25 квітня відбудеться фінал Всеукраїнського проєкту «Молодь дебатує». Школярі, які перемогли у міських та міжрегіональних етапах дебатів, змагатимуться за перемогу в освітньому проєкті за європейською методикою.

Цього року у фіналі конкурсу учні обговорять надзвичайно актуальні теми, які турбують молодь в Україні:

• Чи повинна держава забезпечити дітям доступ до онлайн-навчання?

• Чи варто запровадити обов’язковий паспорт вакцинації?

Щороку у проєкті беруть участь 70 шкіл в 20 регіонах України. До півфіналу 2020-2021 року увійшли школярі з Житомира, Чудніва, Вінниці, Чернігова, Херсона, Тернополя, Южноукраїнська, Білозерського, Торецька, Конотопа, Кривого Рогу, Хмельницького та Запоріжжя.

Цього року у півфіналі конкурсу Чуднів представлятиме учениця 10 класу Чуднівський ліцею Ященко Кароліна.

«Кароліна старанно готується, перейнялась обома темами і вже має власну точку зору стосовно обох тем гри. Вона дуже старанна, відповідальна, розумна і розсудлива дівчина, серйозно ставиться до  дебатної роботи і, загалом, до життя. Гарно малює, із задоволенням займається танцями і добре вчиться», – розповідає викладач ліцею Таміоа Мастюк.

Про проєкт:

Ініціатива «Молодь дебатує» щороку реалізує в українських школах унікальний освітній проєкт в рамках якого учні проводять власні аналітичні дослідження з обраної тематики, зустрічаються з провідними експертами, беруть участь у семінарах та проводять дебати. Учнівські дебати побудовані за методикою «Jugend debattiert», що успішно розвивається в Німеччині на загальнодержавному рівні вже понад десять років. Сотні тисяч німецьких школярів беруть участь в «Jugend debattiert», а на фінал приходить президент Німеччини. Унікальну методику німецьких молодіжних дебатів її автори вперше дозволили використовувати  іноземною мовою в Україні і з 2016 року більше 2000 українських взяли участь в проєкті.

Основна відмінність від інших форматів дебатів: перемагає той учасник або та учасниця, хто представить в процесі дискусії всі можливі аргументи по темі, використовуючи думки експертів та наукові дослідження. Тема в дебатах завжди формулюється як питання, на яке можна відповісти «так» чи «ні». Але однозначної відповіді немає — аргументи обидвох сторін мають знайти учасникі дебатів. Одне з головних завдань методики — навчити підлітків критичному мисленню та прийняттю зважених рішень.

Про фінал проєкту «Молодь дебатує»:

25 квітня о 12.00 відбудеться фінал конкурсу на якому зустрінуться 4 фіналісти.

Напередодні, 24 квітня відбудеться півфінал проходитиме у два етапи:

І етап (2 гри паралельно) - початок о 12.00

II етап (2 гри паралельно) - початок о 14.00

Через карантинні обмеження фінал змагань вперше відбудеться онлайн та танслюватиметься на сторінці проєкту.

Сайт проєкту: https://www.ukraineyouthdebates.de/

Facebook-сторінка: https://www.facebook.com/debattiertUKR/

Координатор з питань зв’язків з громадськістю

Юлія Стець