8-го травня в Україні відзначать День пам’яті та примирення

Дата: 08.05.2021 09:16

8 травня, в Україні відзначають День пам’яті та примирення, присвячений пам’яті жертв Другої світової війни.

У ці дні ми з сумом і болем у серці згадуємо про події Другої світової війни, які мали трагічні наслідки для кожної української родини, вшановуємо всіх, хто боровся з нацизмом, і всіх жертв війни.

Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства. Цей день присвячений пам’яті тих понад 80 мільйонів людей, чиє життя було обірване насильством світового масштабу, людям усіх рас і націй. Тим, хто загинув на фронтах, в окопах, і тим, хто загинув під час бомбардувань, побував у полоні, концтаборах, чи просто зник безвісти у вихорі воєнного лихоліття.

Події тих часів вкотре спонукають нас замислитися над трагізмом української історії. Адже жодна інша країна Європи у Другій світовій війні не зазнала такої наруги та людських втрат, як Україна. Нашу рідну землю перетворили на поле бою між двома тоталітарними режимами.

В Україні День пам’яті та примирення встановлений згідно з Законом України “Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років”. Таким чином, Україна розпочала нову традицію відзначення 8 травня в європейському дусі пам’яті та примирення. Символом Дня пам’яті та примирення з 2014 року є квітка маку.

Цими днями у всіх храмах Чуднівської громади проводяться поминальні панахиди за жертвами Другої світової війни.

Вічна пам'ять загиблим, честь і слава живим героям!