Чуднівщина вшановує пам’ять захисників України

Дата: 28.08.2021 12:11

29 серпня – День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

День пам’яті захисників України відзначається щорічно 29 серпня відповідно до Указу Президента № 621/2019 від 23.08.2019 «Про День пам’яті» на підтримку ініціатив громадськості та з метою гідного вшанування пам’яті військовослужбовців і учасників добровольчих формувань, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, увічнення їх героїзму, зміцнення патріотичного духу в суспільстві.

Для відзначення дня пам’яті та героїзму загиблих захисників було обрано саме цю дату, оскільки її приурочено воєнним подіям на Сході України, коли під час Іловайської операції українська армія зазнала найбільших втрат.

Сьогодні, 28 серпня, напередодні Дня пам’яті захисників України у Чуднові відбулась урочиста церемонія покладання квітів до Дошки пам’яті загиблих воїнів Чуднівщини в зоні АТО/ООС, у якій взяли участь міський голова Віталій Войтко, Вільшанський сільський голова Сергій Мельник, рідні загиблих воїнів, старости старостинських округів громади, представники громадських організацій, працівники державних установ, засоби масової інформації, громадськість.

У скорботі та пошані  перед світлою пам’яттю воїнів, які віддали своє життя за незалежну Україну у хвилині мовчання присутні схилили голови.

Як данина шани та поваги всім воїнам, які віддали своє життя за мирне небо України лягли квіти до Дошки пам’яті від учасників заходу.

Також квіти сьогодні покладаються до усіх місць поховань та меморіальних дощок загиблих героїв Чуднівської громади.

Після церемонії покладання квітів в пам’ять про загиблих воїнів відбувся Всеукраїнський патріотичний забіг «Шаную воїнів, біжу за героїв України», який організувала Чуднівська міська рада. У Чуднові такий забіг проводився втретє. У забігу взяли участь військовослужбовці військової частини та правоохоронці міста, вихованці та тренери Чуднівської дитячо-юнацької спортивної школи, вчителі та учні, представники громадськості. Громадський порядок під час забігу забезпечило Чуднівське відділення поліції.

Загибель бійців – це велика кривава рана, яка залишиться назавжди в нашій пам’яті, в історії України. Тож наш громадянський обов’язок пам’ятати воїнів-захисників, які віддали найдорожче – своє життя…