Пам’ятка щодо дотримання правил пожежної безпеки в побуті
З настанням холодів люди, намагаючись зігрітися, використовують електрообігрівачі, саморобні нагрівальні прилади, звертаються до пічного опалення. Як наслідок – пожежі будинків, господарчих будівель та загиблі й травмовані. З огляду на це слід запам’ятати й виконувати основні вимоги пожежної безпеки:
Якщо ви користуєтесь пічним опаленням, то необхідно запам’ятати такі правила: - перед початком та протягом опалювального сезону очищати димоходи від сажі; - біля печі перед топкою на підлозі прибити металевий лист розміром 0,5 на 0,7 м; Під час використання пічного опалення не допускається: - залишати печі, які топляться, без нагляду або доручати нагляд за ними дітям; - сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі матеріали; - застосовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі рідини.
Основні правила пожежної безпеки при експлуатації електричних нагрівальних приладів такі: - забороняється залишати прилади, що включені, без нагляду; - забороняється включати в одну розетку одночасно декілька приладів; - забороняється користуватися саморобними нагрівальними приладами, пошкодженими розетками, електровиробами, проводами з пошкодженою ізоляцією; - відстань від приладів електроплавлення до горючих матеріалів має становити 0,25 м.;
Заходи при виявленні пожежі: якщо у будинку почалася пожежа, найголовніше – не панікувати та негайно телефонувати за номером «101» – чітко назвати адресу і місце виникнення пожежі. у випадку займання від електронагрівальних приладів слід відключити ці прилади, вимкнути всю електричну мережу в будинку та розпочати гасіння водою, піском, сухою землею, снігом. починаючи гасіння пожежі, не слід розбивати скло у вікнах приміщення, що горить і залишати відчиненими двері - свіже повітря сприяє поширенню пожежі. якщо пожежа почалася в одній з кімнат, спочатку поливають водою осередок найбільшого горіння, а потім гасять навколишні предмети. У разі займання в кімнаті стін чи килимів поливати воду слід на верхню частину стіни - вода, стікаючи, буде гасити нижню поверхню стіни, розлитий гас, бензин та інші легкозаймисті рідини слід гасити піском, землею, використовувати щільні тканини, ковдри, змочені водою.