ФОРМИ СІМЕЙНОГО ВИХОВАННЯ ДИТИНИ
До пріоритетів сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування належить усиновлення, опіка, піклування, прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу.
Прийомна сім'я - сім'я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Дитячий будинок сімейного типу - окрема сім'я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.
В прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу влаштовуються діти з обов’язковим врахуванням віку прийомних батьків, батьків-вихователів та дітей. А саме: на час досягнення обома прийомними батьками, батьками-вихователями пенсійного віку всі влаштовані діти мають досягти повноліття при вибутті з прийомної сім'ї, дитячого будинку сімейного типу. В окремих випадках за згодою сторін такі сім’ї можуть функціонувати і після досягнення батьками пенсійного віку, але не більше ніж протягом п'яти років.
Порядок призначення і виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, у тому числі з інвалідністю, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом “гроші ходять за дитиною”.
Щомісячно прийомним дітям та дітям-вихованцям виплачується державна соціальна допомога, що становить 2,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, для дітей з інвалідністю - 3,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку.
Для осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 18 до 23 років, які навчаються у закладах загальної середньої освіти, за денною формою навчання у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, до закінчення відповідних закладів освіти розмір державної соціальної допомоги становить 2,5 прожиткового мінімуму для працездатної особи, для осіб з інвалідністю - 3,5 прожиткового мінімуму для працездатної особи.
Особам з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, яким встановлено інвалідність, державна соціальна допомога призначається до досягнення ними 23-річного віку, незалежно від форми навчання в освітніх закладах.
Прийомним батькам та батькам-вихователям виплачується грошове забезпечення, розмір якого встановлюється на рівні одного прожиткового мінімуму для працездатної особи на кожну дитину-вихованця та кожну прийомну дитину і не залежить від пенсії, аліментів, стипендії чи державної допомоги на кожну дитину-вихованця та на кожну прийомну дитину.
За батьків-вихователів і прийомних батьків здійснюється сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування згідно діючого законодавства.
В Чуднівській громаді функціонує 1 дитячий будинок сімейного типу та 2 прийомні сім’ї, в яких виховується 12 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Шановні жителі громади, якщо Ви небайдужі до дитячої долі та маєте можливість і бажання допомогти дітям знайти родину, не зволікайте зі своїми рішеннями, подаруйте дітям щасливе дитинство!
Консультацію та поради можна отримати в службі у справах дітей Чуднівської міської ради за адресою: м. Чуднів, вул. Героїв Майдану, 104.