ДЛЯ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ ПРОВЕДЕНО РОЗ'ЯСНЮВАЛЬНУ РОБОТУ ЩОДО ЗАХОДІВ БЕЗПЕКИ ПРИ СВЯТКУВАННІ РІЗДВЯНИХ ТА НОВОРІЧНИХ СВЯТ

Дата: 23.12.2021 15:19

У відділі освіти Чуднівської міської ради за участі посадових осіб, керівників дошкільних навчальних закладів та страхового експерта з охорони праці Петра Побігайла відбулася нарада з дотримання вимог чинного законодавства охорони праці, попередження випадків травматизму та професійних захворювань в зимовій період. На нараді акцентовано увагу на профілактику травматизму в зимовий період та заходи безпеки при святкуванні Різдвяних та Новорічних свят.

Представник Чуднівського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області  озвучив вимоги Правил безпеки та охорони праці під час святкування Новорічних та Різдвяних свят на підприємствах. Звернув увагу на профілактичні заходи із запобігання виробничому травматизму та наголосив , що при перебуванні на підприємстві, увага і обережність для працівників є основними засобами профілактики виробничого травматизму не тільки у зимовий період, але протягом усього трудового процесу. Дотримання вимог інструкцій з охорони праці та правил безпеки запобігає травмуванню працівників у перемінливу погоду,  снігопад, відлигу, хуртовину чи ожеледицю. Тому, виходячи на вулицю, потрібно бути обережним на вході до установ і споруд, при будівництві яких використовувалась плитка. Під час пересування пішки в ожеледицю, необхідно дотримуватись основних правил: пересувайтеся тільки по тротуарах та пішохідних доріжках; одягайте зручне взуття без підборів; дивіться під ноги та обходьте слизькі місця, ходіть не поспішаючи; будьте уважними під час переходу проїжджої частини та пересування по східцях; ступайте на всю підошву взуття, ноги розслабте в колінах; при переході по обледенілій поверхні не підіймайте високо ступні ніг, а робіть рухи подібно ковзанню; не носіть, по можливості, в руках тяжкі речі та не тримайте руки в кишенях; тримайтеся якомога далі від будинків – ближче до середини тротуару з метою запобігати травмуванню від падіння з даху снігу чи бурульок. Суб’єкти господарювання мають забезпечити належний стан охорони праці та пожежної безпеки на об’єктах господарювання, а  застраховані особи мають дбати про особисту безпеку та здоров’я, знати та виконувати вимоги нормативно - правових актів з охорони праці та пожежної безпеки.

Дотримання елементарних правил є вкрай необхідною умовою для запобігання травматизму та зменшення кількості нещасних випадків в зимовий період!