У 2021 році кількість кримінальних правопорушень, вчинених неповнолітніми або за їх участю зменшилась на 40% у порівнянні з минулим роком

Дата: 20.01.2022 08:35

Центр надання соціальних послуг Чуднівської міської ради повідомляє, що згідно статистичних даних Управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в Житомирській області  у 2021 році кількість кримінальних правопорушень, вчинених неповнолітніми або за їх участю зменшилась на 40% у порівнянні з минулим роком (2020 – 284). З числа скоєних злочинів:

• 3 – особливо тяжких:

• умисне вбивство – 2;

• зґвалтування – 1.

• 94 – тяжких, з яких:

• умисне тяжке тілесне ушкодження – 5;

• крадіжка – 63;

• грабіж –  6;

• розбій – 1;

• викрадення, привласнення, вимагання вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин, або заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем – 1;

• незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами – 3;

• порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами – 1;

• незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів – 2.

• 40 – невеликої тяжкості;

• 31 – кримінальних проступків.

Найпоширенішими серед злочинів залишаються крадіжки, які складають 60% (100) усіх кримінальних правопорушень. У скоєнні кримінальних правопорушень викрито 112 підлітків, з яких:

• 47 – учні ЗОШ;

• 10 – студенти професійно-технічних закладів;

• 48 – не навчаються і не працюють.

Упродовж року від кримінальних правопорушень потерпіло 146 дітей.

Зростання підліткової злочинності в порівнянні з аналогічним періодом минулого року відбулося на території 6 територіальних громад:

• Житомирська міська ТГ з 2 до 13;

• Коростенська міська ТГ з 6 до 22;

• Малинська міська ТГ з 10 до 29;

• Овруцька міська ТГ з 22 до 31;

• Коростишівська міська ТГ з 4 до 6;

• Любарська селищна ТГ з 6 до 11.

Впродовж року було складено 3656 адміністративних протоколів відносно дорослих осіб, а саме:

• невиконання батьками або особами, що їх заміняють, обов’язків щодо виховання дітей – 2349;

• втягнення дітей у пияцтво, доведення їх до стану алкогольного сп’яніння – 232;

• порушення порядку перебування дітей у закладах, у яких проводиться діяльність розваг, або в закладах громадського харчування – 5;

• вчинення насильства в сім’ї – 130;

• вчинення малолітніми або неповнолітніми особами віком від 14 до 16 років булінгу (цькування) учасника освітнього процесу – 1.

Впродовж року було складено 357 адміністративних протоколів на неповнолітніх, а саме:

• розпивання спиртних напоїв у громадському місці – 171;

• паління тютюнових виробів у заборонених місцях – 133;

• дрібне хуліганство – 28;

• незаконне зберігання наркотичних засобів без мети збуту в невеликих розмірах – 4;

• дрібна крадіжка – 3;

У 2021 році на території області в розшуку перебувало 648 дітей, які самовільно залишили постійне місця проживання.

З числа безвісти зниклих дітей, місце знаходження 627 встановлено упродовж доби. По факту безвісного зникнення дітей порушувались                               19 кримінальних проваджень. З числа зниклих дітей місце знаходження всіх встановлено.

Проведений моніторинг свідчить, що головними причинами вчинення неповнолітніми кримінальних правопорушень є низький виховний вплив батьків, або осіб, що їх заміняють, негативний вплив дорослих на дітей, незайнятість неповнолітніх, низькі соціальні умови проживання та матеріальна скрута, особисті негативні явища дітей та негативний вплив засобів масової інформації, Інтернету.

Центр надання соціальних послуг

Чуднівської міської ради