До уваги суб'єктів господарювання!

Дата: 02.03.2022 13:22

Відповідно до статті 10 Конституції України державною мовою в Україні є українська мова.

Вимогами статті 28 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» (далі – Закон) передбачено, що інформація для загального ознайомлення (оголошення, зокрема ті, які містять публічну пропозицію укласти договір, покажчики, вказівники, вивіски, повідомлення, написи та інша публічно розміщена текстова, візуальна і звукова інформація, що використовується або може використовуватися для інформування необмеженого кола осіб про товари, роботи, послуги, певних суб’єктів господарювання, посадових, службових осіб підприємств або органів державної влади, органів місцевого самоврядування) подається державною мовою, якщо інше не встановлено цим Законом

Відповідно до статті 32 Закону та статті 6 Закону України «Про рекламу» мовою реклами в Україні є державна мова.

Конституційний Суд України у рішенні від 14.07.2021 у справі за конституційним поданням 51 народного депутата України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» наголосив на тому, що загроза українській мові рівносильна загрозі національній безпеці України, існуванню української нації та її держави, і без повноцінного функціонування української мови в усіх ділянках публічного життя суспільства на всій території України українській нації загрожує втрата статусу й ролі титульної й державотвірної нації, що є рівнозначним загрозі зникнення Української держави з політичної карти світу. Українська мова як єдина державна має юридичний статус обов’язкового засобу спілкування в публічних сферах усередині країни.

Громадянин України не має обов’язку володіти іншою мовою, ніж державна, тому надання йому - як споживачеві - поза його волею інформації іншою мовою, ніж державна, є порушенням його прав, що є несумісним із Конституцією України.

Просимо демонтувати вивіски, таблички, інші носії інформації для загального ознайомлення, а також зовнішньої реклами, які розміщені лише недержавною мовою, і розміщення яких в установленому порядку не погоджувалося із міською радою. Це також стосується старих назв вулиць і провулків які були переіменовані відповідно до норм Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

У разі виявлення написів недержавною мовою (особливо мовою країни окупанта) просимо повідмляти про це Чуднівську міську раду.