Профілактична робота працівників центру надання соціальних послуг Чуднівської міської ради у Вакуленчуківському та Тютюнниківському старостинських округах

Дата: 30.05.2022 09:59

Головне завдання фахівця із соціальної роботи – професійна допомога клієнтам у визначенні причин власних проблем і подальший спільний пошук можливостей для їхнього вирішення шляхом надання комплексу соціальних послуг (психологічних, юридичних, соціально-педагогічних, інформаційних, соціально-медичних, соціально-економічних).

Для забезпечення комплексної допомоги сім’ям та особам, які опинилися в складних життєвих обставинах, відпрацьовано механізм співпраці  фахівця із соціальної роботи з відділом праці соціального захисту населення та охорони здоров»я; службою у справах дітей;  відділенням поліції;  Центром пробації; медичними закладами.

Фахівцями із соціальної роботи центру надання соціальних послуг Чуднівської міської ради здійснено виїзд у Вакуленчуківський та Тютюнниківський старостинські округи, а також проведена роз'яснювально-профілактична робота з сім'ями в складних життєвих обставинах  м.Чуднів,  які перебувають під соціальним супроводом центру. Відвідано за місцем проживання в с.Рачки, с.Тютюнники, м.Чуднів осіб похилого віку, осіб з інвалідністю, які перебувають на обліку в центрі НСП та отримують соціальні послуги. Під час виїзду особлива увага приділялась роботі з  сім'ями внутрішньо переміщених осіб, сім'ями, які виховують дітей з особливими потребами,  багатодітними сім'ями, які перебувають в складних життєвих обставинах.

Під час здійснення обстеження за місцем проживання осіб, які належать до вразливих груп населення  ознайомлено з переліком базових соціальних послуг, які надаються фахівцями центру. Ознайомлено з переліком  допомоги для родин із дітьми, які постраждали через війну та потребують фінансової підтримки, для яких ООН та ЮНІСЕФ  разом із Мінсоцполітики розпочали програму грошової допомоги.  Рекомендовано родинам, які підпадають під данні види допомоги оформити її . В результаті проведеного консультування протягом тижня 16 сім»ям оформлено допомогу від ЮНІСЕФ. Проведено бесіди профілактичного змісту, з питань належного виконання батьківських обов»язків, підвищення батьківського потенціалу, профілактики девіантної поведінки та пропаганди здорового способу життя. Здійснено перевірку та аналіз якості надання соціальних послуг соціальними  робітниками  вищезазначих старостинських округів в умовах військового стану.

Проведено оцінювання потреб осіб/сімей у соціальних послугах та складено відповідні акти. Серед жителів сіл розповсюджено друковану продукцію профілактичного змісту .

Центр надання соціальних послуг

Чуднівської міської ради