Стартувала нова урядова програма підтримки бізнесу та аграріїв «єРобота»

Дата: 13.07.2022 16:06

3 1 липня поточного року стартувала нова урядова програма підтримки бізнесу та аграріїв «єРобота». Наразі затверджено чотири грантових програми. Основана мета яких — підтримка суб'єктів підприємництва, агровиробників, створення робочих місць та забезпечення продовольчої безпеки.

Умови отримання грантів та порядки  використання  коштів визначені за кожною програмою окремо, відповідно до прийнятих постанов Кабінету Міністрів України від 21.06.2022 № 738 та від 24.06.2022 № 739.

Постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 № 738 «Деякі питання надання грантів бізнесу» затверджено Порядки,  що стосуються безповоротної державної допомоги фізичним особам, cyб’єктам господарювання у формі мікрогрантів на створення a6o розвиток власного бізнесу, розвиток садівництва, ягідництва та виноградарства, а також тепличних господарств, зокрема:

Порядок надання мікрогрантів на створення aбo розвиток власного бізнесу; визначає умови, критерії, механізм використання коштів для надання безповоротної державної допомоги фізичним особам, cyб’єктам господарювання у формі мікрогрантів на створення a6o розвиток власного бізнесу.

Порядок надання грантів для створення aбo розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства визначає умови отримання гранту на часткову компенсацію вартості садів. Держава надаватиме від 300 до 400 тисяч гривень на гектар садів. Це приблизно 70% середньої вартості висадки. Проект саду може бути від 1 до 25 гектарів.

Отримувачі грантів повинні мати a6o власну землю, a6o землю в користуванні щонайменше на 7 років.

Порядок надання грантів для створення a6o розвитку тепличного господарства передбачає на часткову компенсацію вартості створення теплиць отримання гранту у розмірі 5-7 мільйонів гривень. Програма розрахована на приватних підприємців, аграрні компанії, фермерські господарства, які мають у власності a6o в оренді землю на строк не менш як 7 років.

Кошти можна буде витратити на будівництво, закупівлю технічного обладнання, посівного матеріалу та добрив.

Постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 2022 № 739

«Деякі питання надання грантів для переробних підприємств» затверджено

Порядок надання грантів на створення переробних підприємств.

За даною програмою головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем програми є Мінекономіки.        Гранти надаються для створення нових виробництв переробних підприємств a6o збільшення потужностей існуючих виробництв переробних підприємств для покриття таких напрямів витрат, як:

придбання основних засобів виробництва (верстати, технологічне обладнання), яке не підлягає відчуженню до виконання умов договору про надання гранту (крім випадків відчуженню внаслідок звернення стягнення на нього уповноваженим банком відповідно до договору застави);

доставка та введення в експлуатацію основних засобів виробництва (верстатів, технологічного обладнання), включаючи програмне забезпечення.

Щоб отримати грант, потрібно подати заявку через засоби Єдиного державного веб-порталу електронних послуг (Портал Дія) aбo уповноважений банк, наразі AT «Ощадбанк».