Чуднівська громада

Житомирська область

Надання послуг з РАЦС у ЦНАП

Дата: 17.10.2022 16:49
Кількість переглядів: 495

Порядок надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного стану.

     Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 16.05.2014 № 523-р щодо деяких питань надання адміністративних послуг органів виконавчої влади через центри надання адміністративних послуг, надання послуг здійснюється відділами державної реєстрації актів цивільного стану та через центри надання адміністративних послуг, утворені згідно із Законом України «Про адміністративні послуги». Надання таких послуг здійснюється на основі узгоджених рішень між територіальними органами Міністерства юстиції та органами, якими утворено такі центри.

    З метою надання послуг з РАЦС через центр надання адміністративних послуг Чуднівської міської ради  підписано  Узгоджене рішення про співпрацю у сфері надання адміністративних послуг з державної реєстрації актів цивільного стану між Чуднівською міською радою та Центрально – Західним міжрегіональним управлінням Міністерства юстиції                                                       (м. Хмельницьким).  

    12.08.2022 року адміністратори ЦНАП Чуднівської міської ради пройшли навчання по роботі з Державним реєстром актів цивільного стану  та отримали доступ до даного реєстру.

    До переліку адміністративних послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, які  надаються  через центр надання адміністративних послуг Чуднівської міської ради належать:

1.державна реєстрація народження;                                                                                          2. державна реєстрація смерті;                                                                               3. державна реєстрація шлюбу;                                                                             4. державна реєстрація розірвання шлюбу за спільною заявою    подружжя, яке не має дітей;                                                                                                             5. державна реєстрація зміни імені;                                                                                                           

6. внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання.

    Адміністратор центру надання адміністративних послуг за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян формує та реєструє заяву, на якій заявник за умови відсутності зауважень до відомостей, зазначених у ній, проставляє власний підпис.

   Якщо документи, що подаються для державної реєстрації актів цивільного стану, складені іноземною мовою, до заяви обов’язково додаються переклад їх тексту українською мовою, а також копії паспортного документа іноземця, посвідки на постійне чи тимчасове проживання або іншого документа, що підтверджує законність перебування іноземця чи особи без громадянства на території України, засвідчені в установленому порядку.

   У разі подання заяви про державну реєстрацію смерті до неї за наявності додаються паспорт громадянина України, паспортний документ іноземця або документ, що посвідчує особу без громадянства померлого, а також військовооблікові та пільгові документи.

   У разі подання заяви та документів, необхідних для державної реєстрації шлюбу, до центрів надання адміністративних послуг адміністратор такого центру з додержанням вимог, передбачених статтею 32 Сімейного кодексу України, призначає з використанням програмних засобів ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян та з урахуванням побажань наречених день та час державної реєстрації шлюбу.

    Документи, необхідні для державної реєстрації, передаються  центром надання адміністративних послуг Чуднівської міської ради  до Чуднівського відділу державної реєстрації актів цивільного стану  в день звернення заявника або не пізніше наступного робочого дня у разі їх отримання поза робочим часом відділу на розгляд та зберігання.

    Чуднівський відділ державної реєстрації актів цивільного стану невідкладно в день отримання заяви від центру надання адміністративних послуг обліковує її у відповідному журналі прийому заяв, де здійснює відмітку про подання такої заяви через центр надання адміністративних послуг. Перебіг строку у разі подання заяви про державну реєстрацію актів цивільного стану через центр надання адміністративних послуг починається з дня реєстрації такої заяви адміністратором відповідного центру в Державному реєстрі актів цивільного стану громадян.

Державна реєстрація актів цивільного стану, видача відповідного свідоцтва та у випадках, передбачених цими Правилами, витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян проводиться відділом державної реєстрації актів цивільного стану відповідно до законодавства.

      У разі подання документів через центр надання адміністративних послуг Чуднівської міської ради отримання свідоцтва про народження, смерть, письмової відмови в проведенні державної реєстрації акту цивільного стану, висновку про надання дозволу на зміну імені чи про відмову у зміні імені здійснюється в центрі надання адміністративних послуг Чуднівської міської ради. Центр надання адміністративних послуг Чуднівської міської ради забезпечує отримання відповідних документів не пізніше наступного робочого дня з дня державної реєстрації акту цивільного стану чи прийняття Чуднівським відділом державної реєстрації актів цивільного стану рішення про відмову в проведенні такої реєстрації або складання висновку про надання дозволу на зміну імені чи про відмову у зміні імені. У випадку, передбаченому абзацом другим цього пункту, Чуднівський відділ державної реєстрації актів цивільного стану на підставі акта приймання-передавання передає оформлене ним свідоцтво чи письмову відмову в проведенні державної реєстрації акту цивільного стану або висновок про надання дозволу на зміну імені чи про відмову у зміні імені адміністратору центру надання адміністративних послуг Чуднівської міської ради для подальшого вручення заявнику. Разом із свідоцтвом про народження, смерть також передається витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України, витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання. Працівник Чуднівського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у графі «Для відміток» актового запису про народження, смерть проставляє відмітку про проведення такої реєстрації без присутності заявника та отримання свідоцтва, витягу через центр надання адміністративних послуг Чуднівської міської ради. У разі неотримання заявником свідоцтва, витягу чи письмової відмови в проведенні державної реєстрації акту цивільного стану або висновку про надання дозволу на зміну імені чи про відмову у зміні імені протягом одного місяця з дня їх надходження до центру надання адміністративних послуг Чуднівської міської ради вони повертаються на підставі акта приймання-передавання до  Чуднівського відділу державної реєстрації актів цивільного стану для зберігання та подальшої видачі заявнику відділом державної реєстрації актів цивільного стану. Письмову відмову в проведенні державної реєстрації акту цивільного стану або висновок про надання дозволу на зміну імені чи про відмову у зміні імені відділ державної реєстрації актів цивільного стану надсилає заявнику не пізніше наступного робочого дня після її (його) повернення центром надання адміністративних послуг Чуднівської міської ради.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь