У Чуднівській громаді триває операція "Пішохід"

Дата: 15.11.2022 08:48

З початку літа у Чуднівській громаді як і по всій Україні проводяться профілактичні відпрацювання, щоб запобігти загибелі та травмуванню пішоходів на дорозі. Такі операції проводять щороку по цілій країні задля кращого інформування пішоходів щодо їх прав та обов’язків, як учасників дорожнього руху. Однак, при виявленні порушень з боку пішоходів, поліція має всі права для того, щоб виписати порушнику штраф.
 Основна мета превентивних заходів, спрямована на те, щоб  привчити пішоходів неухильно дотримуватися ПДР, а саме: переходити проїжджу частину лише у спеціально відведених для цього місцях з дотриманням правил особистої безпеки, а також нагадати водіям про надання переваги у русі пішоходам на пішохідних переходах та регульованих перехрестях.

Важливо, щоб пішоходи розуміли, що їхня безпека в більшій мірі залежить саме від них та від суворого дотримання ними вимог правил дорожнього руху.

Патрульні назвали головні «заповіді» для пішоходів:

• Проїзну частину потрібно переходити по пішохідних переходах. Якщо вони відсутні – по лініях узбіччя або тротуарів.
  • Пішохід зобов’язаний впевнитися у відсутності транспортних засобів перед виходом на проїзну частину.
  • Якщо пішохід причетний до ДТП, то він повинен надати допомогу потерпілим та повідомити про подію поліцію.
  • Пішохід зобов’язаних чекати на транспортний засіб на посадкових майданчиках та тротуарах. Якщо вони відсутні – на узбіччі.
  • Пішохід повинен керуватися сигналами світлофора або регулювальника в місцях, де регулюється рух.
  • За межами населених пунктів пішохід зобов’язаний йти назустріч руху транспорту.
  • У разі руху узбіччям в темну пору доби пішохід повинен мати світловідбивальні елементи.
  • Якщо наближається транспортний засіб з проблисковими маячками потрібно утриматися від переходу дороги.
  • Патрульні закликають людей дотримуватися ПДР. Від простих правил залежить не тільки безпека руху, але й здоров’я та життя.

Невиконання окремими водіями усіх вимог ПДР, неповажне ставлення до найбільшої групи учасників дорожнього руху – пішоходів, сприяє підтриманню на дорогах постійних конфліктних ситуацій та, як наслідки, сприяє дорожньо-транспортним пригодам.

Долучайтеся до заходів й будьте відповідальними учасниками дорожнього руху.