"Гра дитини – домінанта дошкільної освіти". Для вихователів закладів дошкільної освіти Чуднівської громади проведено семінар.

Дата: 11.12.2022 19:39

8 грудня 2022 року на базі Чуднівського центру професійного розвитку педагогічних працівників  відбувся семінар «Гра дитини» - домінанта освітнього напрямку Державного стандарту дошкільної освіти», який провела консультант Леся Подолянець. В  семінарі  взяли  участь  вихователі  закладів  дошкільної  освіти  громади.

В  ході  зустрічі  були  розглянуті  актуальні  для  дошкільної  освіти питання: освітній напрям «Гра дитини» в світлі вимог Базового компонента дошкільної освіти; сучасна ігрова педагогіка: гра наче справжнє життя ( роль педагога в організації ігрової діяльності, структура гри).

Леся Подолянець  зосередила увагу на теоретичні засади ігрової компетентності вихователя та її значення у формуванні здатності дитини до вільної, емоційно насиченої, спонтанної активності з власної ініціативи, в якій реалізується можливість застосування наявних і освоєння нових знань;  окреслила п’ять основних характеристик гри (значуща, соціальна, радісна, мотивуюча, активна), які є орієнтиром для вихователів закладів дошкільної  освіти у процесі організації ігрової діяльності дітей та аналізу її ефективності.

Під час практичної частини заходу було переглянуто   відео сюжетно-рольової гри «Лікарня» старшої групи «Полуничка» ( вихователь Пилипчук  В.М.), яке презентувала вихователь-методист Чуднівського ЗДО «Зірочка» Ярослава Фіщук. Після перегляду учасниками семінару було розроблено алгоритм підготовки освітньої гри ( передумови для розвитку тривалої гри) та проведено вправи «Передай клубочок і назви» та «Рішення педагогічних ситуацій».

Лариса Гонишнюк, вихователь-методист Чуднівського ЗДО «Веснянка», ознайомила учасників з методами заохочування, організації та підтримки ігрової діяльністі дітей дошкільного віку в умовах надзвичайних ситуацій. Вона провела з учасниками ігрові активності «5,4,3,2,1», «Парашут», «Мешканці будиночка», поділилася картотекою ігор в укритті та без освітлення. Також було представлено презентацію «Ігри під час війни» Ірини Передрій, вихователя Чуднівського ЗДО «Зірочка». Педагоги отримали  пам’ятки-рекомендації щодо розвитку ігрової компетентності дитини в умовах воєнного стану.

Ігрові активності, вправи, педагогічні ситуації, алгоритми – це цінні методичні матеріали, які стануть у нагоді педагогічним працівникам закладів дошкільної освіти України для реалізації змісту оновленого Стандарту.