Заборона на незаконну рубку дерев хвойних порід!

Дата: 16.12.2022 13:47

Державна екологічна інспекція Поліського округу повідомляє, що у передноворічний період значно зростає кількість випадків здійснення незаконних рубок молодих дерев хвойних порід на територіях лісового та природо – заповідного фонду.

Статтею 65 Кодексу України про адміністративне правопорушення за незаконну рубку і пошкодження дерев або чагарників; перевезення, зберігання незаконно зрубаних дерев або чагарників; знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, призначених під лісовідновлення передбачена адміністративна відповідальність з накладанням штрафу на громадян від тридцяти до шістдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Крім цього, за порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу (новорічних ялинок) без документів також передбачена відповідальність згідно статті 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яке тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Реалізацію новорічних ялинок проводити у спеціально визначених місцях або торгівельних пунктах на ринках.