День пам’яті захисників Донецького аеропорту

Дата: 16.01.2023 13:23

В Україні 16 січня офіційно відзначають День пам’яті захисників Донецького аеропорту.

Бої за Донецький аеропорт розпочалися 26 травня 2014 року після того, як термінал аеропорту захопили бойовики угруповання «ДНР», і тривали до 23 січня 2015 року.

Оборонців непридатної для будь-якої оборони споруди, через їх затятість та здатність цілодобово вести бої, назвали «кіборгами».

Офіційно вважається, що оборонна епопея тривала 242 дні.

За цей час загинули при обороні ДАПу загинуло 109 воїнів і майже 500 зазнали поранень.

Самі учасники боїв кажуть, що 16 січня «новий термінал ще був наш», а найтрагічнішими днями оборони були 19-е (перший підрив перекриття терміналу), 20-е (другий підрив), коли загинуло 48 бійців, і 21 січня (катування у полоні тих, хто вижив, страта Ігоря Брановицького).

Саме ці дні оборонці ДАПу вважають днями пам'яті. Так само вони наполягають, що оборона Донецького аеропорту тривала 244 дні, а не 242, як це рахували спочатку.

Останній день оборони – 23 січня.