Щодо отримання довідки про визначення величин фонових концентрацій забруднюючих речовин в атмосферному повітрі

Дата: 17.04.2023 16:05

Фото без описуМіністерство захисту довкілля та природних ресурсів України інформує, що постановою Кабінету Міністрів України від 04 листопада 2022 р. № 1249 затверджено Порядок реалізації експериментального проекту щодо отримання довідки про визначення величин фонових концентрацій забруднюючих речовин в атмосферному повітрі розрахунковим методом в електронній формі. Нагадуємо, що експеримент проводиться у період з 15 листопада 2022 р. до 31 грудня 2023 р. з метою отримання об’єктивної інформації стосовно доцільності надання послуг щодо визначення величин фонових концентрацій забруднюючих речовин в атмосферному повітрі розрахунковим методом в електронній формі, а також зменшення адміністративного навантаження на бізнес та усунення факторів, що сприяють або можуть сприяти вчиненню корупційних правопорушень, шляхом трансформації таких послуг в електронну форму. Електронна публічна послуга щодо отримання довідки надається за зверненням заявника шляхом подання ним запиту в електронній формі через ЕкоСистему. Довідка про визначення величин фонових концентрацій забруднюючих речовин в атмосферному повітрі розрахунковим методом в електронній формі - електронний документ, який містить інформацію (дані) про величину фонових концентрацій забруднюючих речовин в атмосферному повітрі, визначену розрахунковим методом, що сформований за результатами надання заявникові електронної публічної послуги щодо отримання довідки. Електронний документ, сформований за результатами надання електронної публічної послуги щодо отримання довідки, автоматично вноситься до бази даних (https://eco.gov.ua/background-concentrations) із присвоєнням йому унікального реєстраційного номера та оприлюдненням цієї інформації в ЕкоСистемі без необхідності прийняття будь-яких організаційно-розпорядчих актів чи рішень посадових осіб. Інформація щодо величини фонових концентрацій забруднюючих речовин в атмосферному повітрі в електронній формі є дійсною протягом трьох років. За результатами реалізації експериментального проєкту Кабінетові Міністрів України будуть подані пропозиції щодо доцільності внесення змін до актів законодавства, зокрема, до Порядку визначення величини фонових концентрацій забруднювальних речовин в атмосферному повітрі, затвердженого наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 30 липня 2001 р. № 286 та зареєстрованого в Мін’юсті 15 серпня 2001 р. за № 700/5891. Крім того, зазначаємо, що постановою Кабінету Міністрів України від 7 травня 2022 р. № 556 затверджено Порядок подання декларації про відходи (далі – Порядок). Відповідно до вимог Порядку декларація подається заявником один раз на рік до 20 лютого року, що настає за звітним, в електронній формі через Єдиний державний вебпортал електронних послуг шляхом заповнення форми. На підставі поданих заявником відомостей і даних, що надходять у порядку інформаційної взаємодії, здійснюється внесення декларації до реєстру (https://eco.gov.ua/reyestr-deklaracij-pro-vidhodi) в автоматичному режимі, без необхідності прийняття будь-яких організаційно-розпорядчих актів, з присвоєнням реєстраційного номера та оприлюдненням цієї інформації в ЕкоСистемі. Наголошуємо, що одним з пріоритетних завдань державної політики є розвиток підприємництва, що, в свою чергу, передбачає створення сприятливих умов для провадження господарської діяльності.