Держпродспоживслужба нагадує аграріям про те, як повинна проводитися авіаобробка полів

Дата: 22.06.2023 15:28

Фото без описуНаразі в Україні триває період інтенсивного застосування хімічних засобів захисту сільськогосподарських рослин від шкідників, хвороб і бур’янів, в тому числі й за допомогою авіаційного методу внесення препаратів.

У зв'язку з цим,  Держпродспоживслужба нагадує про необхідність дотримання регламентів під час виконання авіаційно-хімічних робіт та недопущення до проведення таких робіт не сертифікованих суб’єктів авіаційної діяльності з метою уникнення негативних наслідків для здоров’я людей і довкілля.

Так, авіакомпанія для виконання авіаційно-хімічних робіт, відповідно до  Правил сертифікації експлуатантів,  повинна мати чинний сертифікат, з яким можна ознайомитися на сайті Державіаслужби. Крім того, необхідне  неухильне дотримання вимог, викладених у Правилах організації та виконання хімічних робіт у сільському та лісовому господарстві, Державних санітарних правил «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві»; Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні та .Державних санітарних правил авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів в народному господарстві України, у яких чітко зазначено, що авіаційне застосування пестицидів повинно здійснюватися тільки після фітосанітарного та екологічного обґрунтування необхідності його проведення та узгодження, не менше, ніж за одну добу до початку робіт, з територіальними установами  Мінекобезпеки та  Держпродспоживслужби.

Замовник авіаційно-хімічних робіт за три дні до початку авіаційних обробок зобов'язаний здійснити такі попереджувальні заходи:

а) оповістити населення даної місцевості (по радіо, телебаченню, в пресі) про місце, строки і часу проведення авіаційних обробок пестицидами і агрохімікатами; про заборону ближче 1 км від місця авіаобробок
 виконувати інші сільськогосподарські роботи, випасати худобу; про необхідність вивезення пасік до іншого місця медозбору, на відстань понад 5 км від місця проведення авіаційних обробок на період до 5 днів;

б) встановити спеціальні попереджувальні знаки безпеки, із зазначенням кінцевого терміну очікування, на відстані 300 м від оброблюваних площ, а також на дорогах, які проходять через ці поля і на дорогах, що ведуть до сільськогосподарського аеродрому (вертодрому).

Забороняється проведення авіаційних обробок пестицидами всіх груп токсичності з метою боротьби з шкідниками і хворобами сільськогосподарських культур, лісових та інших угідь, які розташовані ближче  5 км від місця постійного перебування медоносних пасік  та  2 км від рибогосподарських водойм, відкритих джерел водопостачання, місць випасу домашніх тварин, об'єктів природно-заповідного фонду (заповідників, національних парків, ботанічних і зоологічних заказників і т. п.) і 1 км від населених пунктів, тваринницьких і птахівничих ферм, а також посівів сільськогосподарських культур, які вживаються в їжу без термічної обробки (цибуля на перо, селера, кріп, огірки, томати, полуниця, малина, і ін.), садів, виноградників і місць проведення інших сільськогосподарських робіт.

Будьмо обачні – наше благополуччя в наших руках!

Житомирське районне управління

ГУ Держпродспоживслужби