Застосунок Дія: як подати заяву на пошкоджене майно?

Дата: 19.07.2023 12:03

Фото без опису      Якщо ви є власником дома, квартири або іншого житлового помешкання і маєте право власності на майно, то можете подати заяву. Крім онлайн реєстрації, заяву оформлюють через ЦНАП. Подати заяву можна незалежно від того, де ви перебуваєте. Закон прийнято 23 лютого 2023 і підписано Президентом 17 березня 2023.

Фото без описуКоли подавати заяву

Заяву про надання компенсації за знищене житлове майно можна подати під час дії воєнного стану та протягом одного року з дня його припинення.

Фото без описуЯк документи додавати до заяви

До заяви додається копія документа, що підтверджує право власності або придбання нерухомості та, за наявності, матеріали фото- і відеофіксації до або після знищення. В залежності від випадку можна додати:

• документ, що підтверджує інвестування та фінансування будівництва;

• документ, що підтверджує смерть власника;

• документ, що підтверджує членство у житлово-будівельному кооперативі, та викупів квартири;

• документ, що підтверджує право пріоритетної компенсації.

Фото без описуКого це стосується

Якщо ви є власником приватного, садибного, дачного чи садового будинку; квартири; іншого житлового приміщення, на які зареєстровано окреме право власності.

Фото без описуЯкі особливості слід врахувати

Компенсації не підлягатиме нежитлова нерухомість, автомобілі чи побутові речі, навіть якщо вони знаходилися в житловому будинку.

Виплати здійснюватимуться за принципом "живої черги", в залежності від того коли надійшла заява на компенсацію. Тому варто її подати якомога раніше.

Пріоритетне право на отримання коштів будуть мати пільгові категорії: багатодітні сім’ї, люди з інвалідністю I та II груп, учасники бойових дій та люди з інвалідністю внаслідок війни.

Фото без описуОнлайн подача заявки

За 5-7 хвилин можна подати заявку онлайн

1. Спочатку оновіть застосунок до останньої версії.

2.  Зайдіть у Дію, натисніть Послуги → Пошкоджене майно → Почати.

3. Дані про об’єкт нерухомості, які є в реєстрі підтягуються автоматично. Якщо їх немає— внесіть їх вручну: вкажіть тип майна, його площу, область, район, населений пункт та адресу.

4. Потрібно внести інформацію про стан вашого майна та кількість осіб, що там проживали.

5. Опишіть пошкодження в деталях: вкажіть дату та час, якщо є світлини — додайте їх.

6. Залиште для контактів свій номер телефону та електронну пошту.

7. Перевірте заяву і достовірність даних, натисніть Надіслати. Заяву можна завантажити у форматі PDF або отримати на електронну пошту.