Мінвідновлення: громади отримають 1,7 мільярда гривень на відновлення

Дата: 31.08.2023 14:43

Кабінет Міністрів України 29 серпня прийняв Постанову № 925 «Про внесення змін у додаток 1 до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проектів у рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України» якою передбачив перерозподіл з державного бюджету субвенцій між громадами на 1,7 мільярдів гривень. Кошти будуть спрямовані на 70 проєктів. З них 26 проєктів знаходяться на завершальному етапі. Ще 44 відібрані робочою групою під час конкурсу, який завершився в червні 2023 року. Проєкти будуть фінансуватися за кошти Європейського інвестиційного банку у рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України. Нові проєкти розташовані в 19 областях. Серед них – 17 об’єктів освіти, 8 закладів охорони здоров’я, 10 ЦНАП, 3 центра безпеки громадян, 3 об’єкти водопостачання та водовідведення, 2 житлових будівлі для внутрішньо переміщених осіб та 1 адмінбудівля. До переліку увійшов один проект з Житомирської області, а саме «Капітальний ремонт стаціонарного корпусу КНП «Чуднівська лікарня» за адресою: вул. Житомирська, 15 м. Чуднів, Житомирської області (коригування)». Обсяг субвенції з державного бюджету до бюджету Чуднівської міської територіальної громади в 2023 році становить 50 000 тис. гривень, мінімальний обсяг співфінансування за рахунок місцевих бюджетів – 10 000 тис. гривень. В рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України у 2017-2019 роках були затверджені 205 проєктів, з яких 103 – вже завершені. Ще 26 подовжують реалізовуватися. Решта проєктів знаходяться на тимчасово окупованих територіях або територіях ведення активних бойових дій. Довідково. Згідно фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України» загалом залучено 200 мільйонів євро, які скеровані на відновлення соціальної та критичної інфраструктури, об’єктів житлово-комунального господарства тощо.