Послуги для дітей у громадах чи закладах, де дорожче?

Дата: 12.09.2023 08:50

Фото без описуПослуги для дітей у громадах і сімейні форми виховання коштують дорожче, ніж інституційний догляд — розповсюджене переконання. Але хибне❗️

Насправді інституційний догляд коштує значно 💰 дорожче, ніж якісні послуги підтримки біологічної чи прийомної сім'ї (або іншої альтернативної форми виховання). Навіть доволі дороги послуги для 👩‍🦼 дітей з інвалідністю — суттєво дешевші за догляд у закладі.

Вартість інституційного догляду:

🔴 у 8 разів дорожча, ніж надання соціальних послуг батькам і дітям

🔴 до 5 разів дорожча, ніж прийомна сім'я

🔴 у 2 ради дорожча, ніж невеликі групові будинки.

Чому так відбувається?

👉 потрібен великий штат для забезпечення 24-годинного догляду

👉 високі витрати на утримання будинків і прибудинкових територій.

Кому дійсно потрібні коштовні послуги:

🟢 дітям з інвалідністю та високими потребами у підтримці

🟢 дітям зі складними психічними порушеннями

🟢 дітям - біженцям без супроводу

🟢 дітям зі складною поведінкою

🟢 дітям, які могли вчинити тяжкі кримінальні злочини та тим, які були завербовані до озброєних груп.

Проте таких дітей разом узятих — не більше 15% серед тих, хто знаходиться у закладах.

Які вигоди дають інвестиції у створення послуг для дітей і сімей❓

✅ діти, яких люблять, виховують і захищають у сім’ях, виростуть відповідальними дорослими, які будуть платити податки та бути активними членами громади.

✅ Також вони з меншою ймовірністю потребуватимуть психіатричних послуг або будуть залученими до злочинної поведінки.

✅ І, найголовніше, діти краще почуваються та розвиваються в ❤️сім’ях.

Все це означає, що в інституційній системі є достатньо 💰коштів, які можна і треба перенаправити для організації надання медичних, освітніх та соціальних послуг та інших у громадах, щоб усі діти могли жити в сім'ї.

Джерело: Звіт “На шляху до комплексної національної стратегії деінституціалізації / трансформації системи догляду та виховання для українських дітей”.

Проєкт “Гроші для дитини, дитинство в сім'ї, послуги в громаді” реалізовується Громадською спілкою “Українська мережа за права дитини”, та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА») HOVERLA / проєкт HOVERLA / проєкт USAID в Україні. Зміст цього проєкту не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.