Чуднівська громада

Житомирська область

Базові соціальні послуги

Дата: 15.09.2023 13:35
Кількість переглядів: 227

Фото без опису

Кажуть, щоб виростити дитину, потрібне ціле 🏡 село. В сучасному світі “село” можуть замінити якісні соціальні послуги, що будуть супроводжувати дитину та її батьків від вагітності до повноліття.

Як експерти ми стикаємося з тим, що часто люди не знають про свої 💪 права і можливості, та не вимагають надання базових соціальних послуг. З іншого боку, місцеві органи влади не бачать запиту від громадян і, відповідно, не створюють послуги.

Право на соціальні послуги є не лише у людей у складних життєвих обставинах (СЖО), але й тих, хто має ризик в них опинитися, адже попередити кризу легше і дешевше, ніж “розгрібати” наслідки. А так звані “СЖО” — це не асоціальні елементи, як прийняти думати. Складні життєві обставини це і втрата 🏚 житла, і інвалідність дорослого або дитини, і довготривала 💊 хвороба, і втрата роботи — все те, що може спіткати кожного, особливо у воєнний час.

Це базові соціальні послуги для дітей і сімей, що надаються коштом місцевих бюджетів і мають бути максимально наближені до місця проживання людини, що їх потребує:

🔹Соціальна інтеграція та реінтеграція може знадобитися внутрішньо переміщеним людям, біженцям, дітям, які перебували в спеціалізованих або інтернатних закладах тощо. Це допомога в оформленні документів, отриманні житла, працевлаштуванні.

🔹Надання притулку, зокрема постраждалим від домашнього насильства, воєнних дій, тимчасової окупації, які залишились без житла або якщо проживання у їхньому житлі неможливе.

🔹Догляд вдома — допомога в самообслуговуванні, пересуванні, веденні домашнього господарства, з викликом лікарів, працівників комунальних служб тощо.

🔹Денний догляд для дітей з інвалідністю, дітей з внутрішньо переміщених сімей — соціалізація та розвиток життєвих навичок дитини, інтеграція у суспільство, також це можливість для батьків працювати, вирішувати питання з документами, здоров'ям тощо.

🔹Підтримане проживання (розповідали про цю послугу в наших постах раніше, шукайте посилання у коментарях).

🔹Соціальна адаптація потрібна для людей з інвалідністю, після повернення з місць позбавлення волі або в інших випадках, коли людина потребує адаптації у суспільство.

🔹Екстрене (кризове) втручання — допомога постраждалим від сімейного насильства, правова допомога, надання притулку тощо.

🔹Соціальний супровід — комплекс заходів, направлених на подолання чи мінімізацію складних життєвих обставин.

🔹Консультування — допомога в аналізі життєвої ситуації, визначенні основних проблем, та шляхів їх вирішення.

🔹Представництво інтересів — ведення переговорів за дорученням, допомога з документами, сприяння в отриманні послуг.

🔹Посередництво/медіація — допомога у врегулюванні конфліктів, ведення переговорів та спорів.

🔹Соціальна профілактика — навчання та просвітницькі заходи щодо соціальних послуг, здорового способу життя, толерантності, реагування на насильство тощо.

🔹Догляд та виховання дітей в умовах, наближених до сімейних - формування навичок самообслуговування, необхідних для самостійного життя, сприяння в отриманні освітніх, медичних, реабілітаційних і соціальних послуг у відповідних закладах.

🔹Супровід під час інклюзивного навчання - допомога дітям у пересуванні, самообслуговуванні, комунікації, харчуванні тощо в закладах дошкільної та загальної середньої освіти.

🔹Інформування - надання інформації з питань соціального захисту, у тому числі щодо можливостей отримати соціальні послуги.

🔹Натуральна допомога.

🔹Фізичний супровід осіб з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату та пересуваються на кріслах колісних, порушення зору.

🔹Переклад жестовою мовою.

Навіть якщо необхідних базових соціальних послуг у громаді немає, їх можна створити.

☝️“У звернені опишіть свою ситуацію, якої саме підтримки та послуг ви потребуєте, водночас будьте наполегливі у висловленні своїх потреб,” - підказує Маріанна Онуфрик, експертка проєкту “Гроші для дитини, дитинство в сім'ї, послуги в громаді”.

А ви знали, що маєте право на ці послуги❓

Якою б скористалися прямо зараз❓

ℹ️ Проєкт “Гроші для дитини, дитинство в сім'ї, послуги в громаді” реалізовується Громадською спілкою “Українська мережа за права дитини”, та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) і щирій підтримці американського народу через Проєкт «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА») HOVERLA / проєкт USAID в Україні. Зміст цього проєкту не обов’язково відображає погляди USAID.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь