Поліцейські закликають жителів Житомирщини не переходити за сумнівними посиланнями
До поліції із заявою про ошуканство звернувся 67-річний житель. Чоловік розповів, що на мобільному телефоні відкрив сповіщення від знайомої про нібито отримання грошової допомоги. Відтак, перейшовши за посиланням, заявник ввів номер картки, куди мала зарахуватися грошова допомога, а натомість отримав повідомлення про списання майже 1000 гривень.
Як виявилося, шахраї не тільки виманили гроші у чоловіка, а й зламали сторінку його знайомої у соціальній мережі.
Нині поліцейські проводять розслідування за ст. 190 (Шахрайство) КК України та встановлюють причетних до правопорушення осіб.
Водночас поліцейські закликають громадян дотримуватись правил інформаційної безпеки:
- перевіряйте будь-яку інформацію, що пов’язана з обігом ваших коштів. Ніколи й нікому не повідомляйте номер банківської картки, термін її дії, CVV2-код, паролі, що надходять в SMS-повідомленнях;
- також будьте обережними із підозрілими посиланнями: перед тим, як натиснути на лінк, запропонований через смс, чат-боти або у месенджерах, перевірте достовірність інформації в офіційних джерелах. Для цього ознайомтеся з публікаціями на урядових сайтах, проконсультуйтеся за телефонними «гарячими лініями» або у банківських установах;
- якщо вам надходить повідомлення від рідних чи знайомих з посиланням про отримання грошових коштів, не поспішайте переходити за посиланням, краще перетелефонуйте та запитайте, чи така інформація відповідає дійсності.
Будьте уважними, не дайте себе ошукати та не дозволяйте пройдисвітам збагатитися вашим коштом! Розкажіть про заходи перестороги своїм батькам, рідним, сусідам та знайомим.