«16 днів проти насильства»
Підтримувати один одного та пліч-о-пліч протистояти насильству, не сподіватись на випадковість, а збільшити обізнаність і розуміння про форми насильства у суспільстві, привернути увагу до проблем його подолання, сприяти створенню суспільного простору, вільного від насильства – такі задачі ставить перед собою Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства», що проводиться щороку в період з 25 листопада до 10 грудня.
Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більше ніж 100 країн світу у цей період активізують свої зусилля, щоб підвищити обізнаність громадян про всі форми насильства, а також методи недопущення і комплексного реагування на будь-які його прояви.
Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році, але відзначатися він почав із 1981 року в пам'ять про трагічну загибель жінок, які були жорстоко вбиті під час диктатури домініканського правителя Рафаеля Трухільо в 1960 році.
Із 1991 року акцію «16 днів проти насильства» підтримують у 100 країнах світу.
Щорічна акція була ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року. Власне тоді суспільство визнало зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей. Україна приєдналася до акції 2001 року.
Чуйність перемагає насильство». Акція говорить про прості та посильні дії, що здатні розв'язати велику проблему домашнього насильства та підтримати людей, які могли постраждати.
Якщо ви зіштовхнулися або стали безпосереднім свідком насильства, – телефонуйте у поліцію за номером 102.
Отримати консультацію щодо ситуації насильства, подальших кроків, а також контакти пунктів отримання допомоги можна за телефонами «гарячих ліній»:
-
15-47 – (Державна установа «Урядовий контактний центр») — цілодобова та безкоштовна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей;
-
0 800 500 335 або на короткий номер 116 123 (Громадська організація «Ла Страда Україна») гаряча лінія з запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерної дискримінації;
-
0 800 213 103контактний Центр системи безоплатної правової допомоги.
Також ви можете звернутися до центру надання соціальних послуг Чуднівської міської ради, де фахівці зможуть проконсультувати та повідомити, куди звернутися за допомогою.
Центр надання соціальних послуг Чуднівської міської ради