Епідситуація з грипу та ГРВІ станом на 04 грудня 2023 року

Дата: 06.12.2023 13:35

Починаючи із жовтня ( 40 тиждень року) проводиться щотижнево збір та аналіз даних щодо  захворюваності на гострі вірусні інфекції. Саме цей період епідеміологи  вважають  початком сезону цих захворювань.

Тож, з початку епідсезону медичні працівники виявили 893 випадки захворювання на грип та ГРВІ серед жителів населених пунктів двох громад, в тому числі зареєстровано 113 випадків захворювання на  covid-19. Із числа захворівших  56,5% становлять діти, віком до 17 років (523 випадки). Найвищий рівень захворюваності   у віковій категорії дітей 5-9 років.

Госпіталізовано із недугою 47 хворих, в т.ч. – 31 з діагнозом covid-19.

Проаналізувавши динаміку захворюваності  за два місяці  (жовтень та листопад) -  стрімкого росту  респіраторних вірусних інфекцій серед населення обох громад не спостерігається. У жовтні було зареєстровано -468 випадків всього, та 52 випадки covid-19, у листопаді – 425 та 61 відповідно.

Проте, захворюваність населення області в цілому висока, на окремих територіях перевищує епідемічних поріг.

Тож, попереду довгий період низьких температур та високих ризиків захворіти. Бережіть себе та подбайте про близьких! Дотримуйтеся елементарних заходів профілактики застудних хвороб ( одягайтеся по сезону аби уникнути переохолодження, харчуйтеся раціонально, добре висипайтеся, уникайте контактів із хворими. Подбайте про свій імунітет)!

Нагадую, що специфічним профілактичним заходом проти грипу та covid-19 залишається вакцинація! Наразі в Україні є доступні вакцини від цих хвороб!

Чуднівське відділення

ДУ «Житомирський обласний центр

контролю та профілактики хвороб МОЗ України»