Додатковий заробіток з казковими умовами: житомирські поліцейські застерігають від ще однієї шахрайської схеми
Пропозиції роботи надходять у месенджерах та соціальних мережах. «Рекрутери» пропонують швидкий заробіток за виконання простих завдань. Однак, після виплати перших незначних сум, умови співробітництва стають жорсткішими та потребують щоразу більших вкладень від працівників. Надалі вони отримують лише збитки.
Днями житомирянка отримала пропозицію додаткового заробітку у месенджері. Вона погодилася на виконання нехитрих завдань, які полягали в онлай н-купівлі нею товарів та послуг та одночасному їх продажі за вищою ціною. Саме ця різниця мала складати її прибуток.
Отримавши першу тисячу гривень «зарплатні», жінка повірила у дієвість такої схеми. На виконання наступних завдань вона вже без вагань витрачала великі суми коштів. Однак ні відсотків, ні своїх грошей назад вона не отримала. «Рекрутери» її повідомлення ігнорували, тоді жінка запідозрила, що її ошукали.
Подібним способом свої заощадження втратили ще двоє містян. Загальна сума завданих збитків сягнула понад 200 тисяч гривень.
Попередня кваліфікація діянь – ст. 190 (Шахрайство) КК України. Нині поліцейські Житомирського районного управління встановлюють причетних до правопорушень та застерігають громадян від подібних помилок:
- не довіряйте незнайомцям, які пропонують великі прибутки за примітивну роботу;
- перевіряйте реальність роботодавців хоча б у мережі «Інтернет»;
- не погоджуйтесь на роботу, яка потребує ваших особистих вкладень без жодних офіційних гарантій;
- не переказуйте кошти на сторонні рахунки;
- не вказуйте відомості щодо доступу до банківських карток у реєстраційних формах на сторонніх сайтах.
Якщо у вас виникають підозри про можливе ошуканство, зверніться до поліції.
Житомирське районне управління поліції