29 січня - День пам'яті Героїв Крут

Дата: 29.01.2024 09:28

Фото без опису29 січня в Україні відзначається річниця бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

106 років тому українські військові та добровольці призупинили наступ більшовицьких військ під проводом Михайла Муравйова на столицю Української Народної Республіки – Київ.  За різними підрахунками, у Крутах перебувало від 420 до 520 українських воїнів, які впродовж цілого дня вели бій за станцію з більшовицькими військами загальною чисельністю понад 3000 осіб, в їх числі 400  балтійських матросів.

Загалом у бою під Крутами загинуло з української сторони, за різними оцінками, 70–100 осіб, які ціною власного життя  показали, що любов до Батьківщини й відданість національній ідеї - це і є та могутня й рушійна сила, яка здатна протистояти ворогу, навіть який має чисельну перевагу.

Бій під Крутами став боєм за майбутнє України, яка в умовах повномасштабної війни продовжує свою боротьбу за незалежність, суверенітет та вільне майбутнє своїх громадян.

Вічна слава і пам'ять Героям, які  полягли в бою за наше сьогодення та свободу України.